ЗМІ: Новина про те, що Японія визнала Тимошенко невинною у розтраті коштів, виявилася вигадкою БЮТ

ЗМІ: Новина про те, що Японія визнала Тимошенко невинною у розтраті коштів, виявилася вигадкою БЮТУ понеділок, 10 січня, українські ЗМІ поширили неправдиве повідомлення прес-служби БЮТ про те, що, за інформацією італійської газети Il Legno Storto, японська влада нібито провела розслідування і визнала екс-прем`єра Юлію Тимошенко невинною в розтраті коштів, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів.

Як повідомив інформаційний портал Телекритики Медіаграмотність, насправді такі “дані західної преси” БЮТ зробив зі свого власного повідомлення. Українські ЗМІ, як зазначає Медіаграмотність, “купилися на італійський передрук із сайту Тимошенко”.

Як зазначило видання, невідповідність помітив і розслідував український блогер Микола Гудкович. У своєму блозі він, зокрема, зазначив: “Схоже, що ніяка Японія Тимошенко не перевіряла, а “новина” вигадана. Судіть самі: по-перше, всі посилання у цій статті ведуть на сайт Тимошенко. По-друге, у автора є обліковий запис на українському сайті Політико, блог, і обліковий запис на Facebook…”.

Як зазначає Медіаграмотність, якщо вірити інформації в Facebook, автор статті Маттео Каццулані – вільний журналіст з Мілана, який проживає у Львові і пише про політику пострадянських країн.

Блогер Гудкович поінформував, що за допомогою Facebook зв`язався з італійським журналістом і той пояснив, що у своїй статті лише процитував сайт БЮТ. “Це слова цієї партії. Я додав лінк, щоб показати, що сайт БЮТ є джерелом. Ніякої інформації від Японії в мене немає, це неможливо. Як японці можуть розслідувати, як Тимошенко використовувала ці гроші? Розумієте? Це її цитата”, – передав Гудкович слова Каццулані.

Повідомлення, на яке посилався Каццулані, з`явилося на сайті БЮТ ще 5 січня. “Таким чином, – резюмує Медіаграмотність, – прес-служба БЮТ, посилаючись на публікацію, засновану на попередній інформації цієї ж самої прес-служби БЮТ, оголосила Юлію Тимошенко невинною “на думку західної преси”.

За матеріалами: Медіаграмотність 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня