Генпрокуратура заборонила нардепам відвідувати Луценка у СІЗО

Генпрокуратура заборонила нардепам відвідувати Луценка у СІЗОСлідчий Генеральної прокуратури України Сергій Войченко заборонив народним депутатам України Юрію Гримчаку і Олесю Донію відвідувати екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в Лук`янівському СІЗО.

Як повідомила партія Народна самооборона, про це йде мова в листі слідчого на запит нардепів про можливість відвідувати заарештованого Луценка. За інформацією Самооборони, у своїй відповіді слідчий вказує, що “відповідно до ст. 101 Конституції, парламентський контроль над дотриманням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений ВР з прав людини”.

Також Войченко зазначає, що така перевірка умов утримання Луценка під вартою була здійснена 28 грудня, скарг від обвинуваченого не надійшло. “З огляду на вищевказане, надання дозволу на відвідування обвинувачуваного Луценка Ю.В. в Київському слідчому ізоляторі з метою перевірки умов дотримання не є можливим”, – зазначив слідчий і порадив народним депутатам звернутися за інформацією про умови утримання Луценка в СІЗО до омбудсмана або київської прокуратури.

Коментуючи цю відповідь, Доній зазначив: “Слідчий Войченко своєю відмовою ще раз підтвердив, що справа Луценка має замовний політичний характер. Тому що нормальна аргументація про те, чому не можуть нардепи зайти до слідчого ізолятора до людини, яка обвинувачується в тому, що неправильно нарахувала пенсію своєму водієві, так і не надійшла “.

При цьому він додав, що “є всі ознаки координації дій як мінімум трьох силових структур – МВС, СБУ та судової системи”. “А це означає, що рішення приймається тим органом, хто може координувати їхні дії, керувати ними. Відповідно, судом не враховується ніяка аргументація юридично-правового характеру, і ніяка система захисту в суді не може привести до успіху. Якщо це політична справа, значить , і захист повинен бути політичним “, – зазначив політик.

Як повідомлялося, 30 грудня Доній та Гримчак побували біля стін Лук`янівського СІЗО, де зараз перебуває заарештований Луценко. Тоді слідчий Войченко повідомив, що самостійне рішення про дозвіл на відвідування Луценка без погодження він прийняти не може.

Нагадаємо, 5 січня 2011 Апеляційний суд міста Києва залишив екс-міністра внутрішніх справ України під вартою, визнавши, таким чином, правильність рішення Печерського районного суду столиці від 27 грудня минулого року, з якими Луценко був змінений запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт. Як наголошується в постанові, суд не знайшов достатніх підстав для взяття під сумнів рішення суду першої інстанцій. Крім того, Апеляційний суд Києва врахував тяжкість вчиненого Луценко злочину та його поведінку.


 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня