Не рекламою єдиною: як варто промотувати Україну перед «Євро-2012»

Промокампанію України до футбольного чемпіонату «Євро-2012» на Заході вже розпочато. Утім, державі не радять надміру розкидатися грішми на піарників – замість цього пропонують долучитися до вже започаткованих проектів.
Проморолик для європейських телеканалів, що покликаний популяризувати Україну на Заході, був презентований віце-прем’єром Борисом Колесниковим іще на початку листопада. Нині відео вже транслюють на телеканалах Eurosport та Euronews, а в грудні до них має доєднатися BBC.

Село і колгоспи

Сюжет півторихвилинного ролика «Увімкни Україну», який увінчаний новим логотипом країни у вигляді сонця-соняшника, вже встигли розкритикувати рекламісти країни. Представник Всеукраїнської рекламної коаліції Андрій Федоров у пресі назвав нове промо таким, що лише закріплює стереотип про український народ як про «сільських, колгоспних і недосконалих» людей.

Проте якраз сільського минулого українців, яке б могло виокремити народ з-поміж інших, у ролику замало побачив філософ, академік НАН України Мирослав Попович. «Порівнюючи Україну з державами, які я бачив, я сказав би, що у нас специфічним є співвідношення сільського і міського у міському варіанті. Ви ніде не знайдете таких куточків у центрі великого міста, які просто дихають природою, які містять у собі не просто парк, а ліс. Такі речі специфічні для України з її прив’язаністю до свого сільського минулого й разом із тим бурхливим урбаністичним розвитком», – каже професор. Проте визнає, що вмонтувати в одну хвилину відео всю українську екзотику важко.

«Футбольне» мистецтво

Те, що країна в принципі зробила і запустила промо, тішить і керівника щорічного міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГогольFEST, режисера Владислава Троїцького. Але обмежуватися традиційною промоцією керівництву він не радить і закликає під егідою підготовки до футбольного чемпіонату долучатися до культурних заходів по всій Європі, які відбуваються за участі українських митців.

«Нас як ГогольFEST запросили до Франції, Польщі, Англії. Ми представлятимемо країну як приватна ініціатива. І мій месидж – щоб офіційна Україна використала цю можливість, аби промотувати себе. Це набагато дешевше й ефективніше за традиційні промокампанії. Тут усе організовано, й потрібно лише зробити акцент на тому, що це українське, додати, що це не просто якась приватна радість, але державна», – каже він.

Поки держава на його заклики не реагує, але внесок у культурну підготовку до «Євро-2012» Троїцький уже робить – разом із польськими колегами київський театр «Дах» готує спеціальний проект «Стадіон культури».

ПромоПолітика

Однак власні туристичний і культурний образи – не єдині, про які варто піклуватися державі, рекламуючи себе перед чемпіонатом, каже Мирослав Попович. Неабияку роль в українському іміджеві в очах мешканців інших частин Європи грає політичне обличчя держави, каже він: «Країна повинна бути політично привабливою. Я не побоюся сказати, що ми втратили багато на цьому шляху. І сьогодні Україна є стабільним регіоном Європи, але не надто симпатичним. Буде симпатія до України як до держави і до суспільства – буде й турист, й інвестиції, і все інше».

Джерело: Народний Оглядач

Коментарів: 1

  1. Анатолій пише:

    Американізми вже задовбали українців.
    НАВІЩО УКРАЇНУ ПРОМОТУВАТИ, ВОНА ВЖЕ ДАВНО ПРОМОТАНА НАШИМИ ПРЕЗИДЕНТАМИ,,,

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня