Ъ: Яценюк і Гриценко вирішили створити одну партію

Ъ: Яценюк і Гриценко вирішили створити одну партіюЛідери партій Фронт змін, Громадянська позиція, Європейська партія України та Українська республіканська партія Собор планують об`єднатися в одну партію, пише видання Коммерсантъ-Украина.

Виданню стало відомо про те, що лідери чотирьох опозиційних партій, що входять у блок Наша Україна – Народна самооборона, – Арсеній Яценюк (Фронт змін), Анатолій Гриценко (Громадянська позиція), Микола Катеринчук (Європейська партія України) і Анатолій Матвієнко (УРП Собор) домовилися об`єднатися в одну політичну силу.

“Йдеться не про створення передвиборчого блоку, а про конструювання на базі чотирьох партій єдиної потужної політичної сили”, – повідомило посвячене в деталі переговорів джерело газети.

Коммерсантъ-Украина зазначає, що процес об`єднання зайшов досить далеко. “Незадовго до нового року була створена робоча група з представників чотирьох партій, яка посилено працює над створенням статуту нової об`єднаної опозиційної політичної сили”, – заявив співрозмовник.

Лідер УРП Собор Анатолій Матвієнко підтвердив інформацію про підготовлюване об`єднання опозиційних партій, наголосивши при цьому, що питання про кількість партій, які можуть стати суб`єктами нового об`єднання, “на сьогоднішній день відкрито”.

“Наміри об`єднатися в одну політичну силу є, і досить серйозні. Крім цих партій, є й інші суб`єкти переговорів, але, приміром, Наша Україна поки що не дозріла для об`єднавчих процесів”, – розповів він.

При цьому Матвієнко уточнив, що до переговорів не запрошували партію Батьківщина, очолювану екс-прем`єром Юлією Тимошенко. “Батьківщина – це ліва політична партія, і нехай вона розвивається самостійно. Наша ж партія, сподіваюся, буде правоцентристською, національно-демократичною силою”, – заявив Матвієнко.

Глава правління Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко вважає, що “йдеться не про об`єднання рівних політичних сил, а про фактичне приєднання дрібніших партій до Фронту змін. “Це об`єктивно, оскільки партія Яценюка має найбільший рейтинг”, – уточнив він виданню.

Цю тезу побічно підтвердив і Матвієнко, який заявив, що бажає залишити словосполучення Фронт змін в назві нової політичної сили. “Назву ми поки не обговорювали, але я особисто вважаю, що до слів Фронт змін потрібно додати або республіканська партія, або демократична партія”, – зауважив він.

Яценюк поки не коментує процес об`єднання. “Я підтверджую інформацію про те, що процес переговорів триває, але говорити про конкретних учасників майбутньої політичної сили і про якісь інші деталі на сьогоднішній день ще рано”, – заявила прес-секретар глави Фронту змін Іванна Коберник.


 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня