У ПР закон про доступ до публічної інформації назвали “іміджевим кроком”

У ПР закон про доступ до публічної інформації назвали Народний депутат України, представник фракції Партії регіонів у Верховній Раді, Олена Бондаренко, коментуючи ухвалення закону Про доступ до публічної інформації, зазначила, що цей закон є “спільною перемогою”.

“Україна це довела Європі, оскільки у нас були зобов`язання перед Європою. Ми зробили це – ми зробили крок на шляху до своєї демократії”, – заявила народний депутат в ефірі ТВі, повідомили у прес-службі телеканалу.

Бондаренко констатувала, що робота над законом консолідувала депутатів незалежно від партійної приналежності: “Ми змусили опозицію вислухати нашу думку, вони змусили нас вислухати їхню думку. Ми зробили два абсолютно рівних, чудових закони, винесли їх у залу і проголосували. Тобто, ми зробили все для того, щоб об`єднати всю залу, незалежно від партійного квитка навколо цих двох проектів. Такого результату на парламентському табло, не було вже, як мінімум, кілька років! Я не пам`ятаю такого: 412 з 433 зареєстрованих у залі “- пояснила нардеп .

Водночас, вона визнала, що прийняття закону є одночасно й іміджевим кроком для діючого режиму: “Це гарний, у тому числі, й іміджевий крок”. Разом з тим, Бондаренко спростувала інформацію про те, що після прийняття закону в державі різко зросте кількість таємної інформації, доступ до якої буде закрито державними органами: “Все, що стосується розподілу бюджетних грошей, фактично, в нашій країні не є ніякою таємницею …” .

Водночас, вона пояснила, яка інформація і надалі належатиме до засекреченої: “Що стосується, наприклад, розробленої державою стратегії з використання тих же транзитних наших можливостей – це дійсно документ, який повинен носити гриф Секретно, щоб наші конкуренти (сусідні країни) не змогли вчасно протидіяти цьому “.

“Чітко треба розуміти, що конфіденційними є персональні дані. Що за рішенням Конституційного суду відноситься до персональних даних? Дослівно:” сімейний стан, стан здоров`я, освіта, релігійність “. І є ще кілька пунктів, що стосуються способу життя …”, – додала народний депутат.

Нагадаємо, Рада ухвалила закони про доступ до публічної інформації та про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення доступу до публічної інформації 13 січня. Перед розглядом представники журналістських організацій в ложі преси вивісили плакат Доступ до інформації зараз або ніколи. У свою чергу головуючий на засіданні парламенту перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк заявив, що журналісти можуть у себе в редакціях вивішувати плакати, а не робити цього в парламенті. “Ми і без вас знаємо, що робити”, – сказав він.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня