Дело: Ахметов подарував послу США в Україні ручку за 6 тисяч доларів

Дело: Ахметов подарував послу США в Україні ручку за 6 тисяч доларівДерждепартамент США оприлюднив список подарунків, які іноземці передали представникам федеральної виконавчої влади в 2009 році. Як пише Дело, громадяни України обдарували владу США на $ 8 тисяч.

За даними держдепартаменту США, президент Барак Обама та його родина в 2009 році отримали подарунки від лідерів різних країн світу на загальну суму, що обчислюється в сотнях тисяч доларів.

Так, пише Дело, тоді ще перша леді України Катерина Ющенко презентувала Мішель Обамі дерев`яну лаковану скриньку з намистом і браслетом з бурштину загальною вартістю $ 515.

Держсекретар Гілларі Клінтон від Петра Порошенка, який був на той час міністром закордонних справ, отримала як подарунок бронзовий годинник на мармуровій підставці, дві ювілейні монети і дві книги – Україна: природа, традиції і культура й Українські палаци і замки. Ці сувеніри Держдепартамент оцінив у $ 630.

Під час другої зустріч з пані Клінтон Порошенко презентував їй дві картини загальною вартістю $ 660. На одній була зображена жінка в національній українській сукні, на інший сільські діти, які грають у снігу.

У свою чергу посол США в Україні Вільям Тейлор наприкінці своєї каденції отримав від депутата Верховної Ради Ріната Ахметова ексклюзивний набір з семи ручок фірми Caran d`Ache. Ручка випущена лімітованою серією 500 наборів вартістю $ 5,7 тисяч кожен.

Варто зазначити, що серед подарунків, зареєстрованих у 2009 році, посол Вільям Тейлор вказав і пістолет радянської епохи, який він отримав ще в 2004 році ще будучи співробітником посольства США в Багдаді. Його подарував йому тоді секретар РНБО Петро Порошенко. Вартість пістолета – $ 500. За законом, всі подарунки повинні залишитися в Національному архіві США.

Видання також зазначає, що за 2009 рік росіяни подарували американським офіційним особам сувеніри на $ 13,4 тисяч.

Серед лідируючих дарувальників король Саудівської Аравії Абдалла ібн Абдель Азіз ас-Сауд, який надарував сім`ї Обами подарунків на майже 190 тисяч доларів.

Екс-прем`єр-міністр Великобританії Гордон Браун подарував Обамі ручку і пенал, вирізані з уламку боліціоністського корабля, і біографію Вінстона Черчилля загальною вартістю $ 16,51 тисячі доларів. Голова Ради міністрів Італії Сільвіо Берлусконі подарував Обамі кришталевий столик, золотий наручний годинник і скляні прикраси на загальну суму $ 26,85 тисячі.

Під час зустрічі з Обамою королева Великобританії Єлизавета II подарувала йому свою фотографію з принцом Філіпом герцогом Единбурзьким вартістю 775 доларів. Крім того, Обама в 2009 році отримав у подарунок від голови КНР Ху Цзіньтао вишитий шовком портрет сім`ї американського президента вартістю 20 тисяч доларів; президент Ізраїлю Шимон Перес надіслав Обамі бронзову статуетку дівчинки, яка випускає зграю голубів, вартістю 8 тисяч доларів.

Крім того, Папа Бенедикт XVI надіслав Обамі у подарунок мозаїку із зображенням площі Св. Петра в Римі, срібний брелок для ключів, золоту монету і книги про себе і “біотичні питання”, на загальну суму $ 7,9 тисячі; президент Танзанії Джака Кіквете подарував президентові США вирізану з ебоніту скульптуру висотою близько 1 м. і вартістю 6 тисяч доларів.Цей матеріал опублікований на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Дело.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня