У ПР прокоментували арешт кримського регіонала Гриценка

У ПР прокоментували арешт кримського регіонала ГриценкаНа думку народного депутата Леоніда Грача (позафракційний), на прикладі затримання екс-спікера кримського парламенту, регіонала Анатолія Гриценка влада намагається довести міжнародній громадськості відсутність в Україні політичних репресій, пише Коммерсантъ-Украина в статті ГПУ риє землю.

Кримінальну справу проти колишнього голови Верховної ради АРК, депутата кримського парламенту від Партії регіонів (ПР) Анатолія Грицeнка було порушено прокуратурою АРК 21 січня. Згідно з учорашнім повідомленням прес-служби Генпрокуратури, пан Грицeнко підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК (перевищення влади або службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків; карається позбавленням волі терміном до 10 років).

За інформацією видання, в даний час Грицeнко перебуває в ізоляторі тимчасового утримання в Сімферополі.

Перший заступник глави комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль (НУ-НС) заявив, що про порушення з боку Анатолія Грицeнка було відомо давно. “Будучи начальником Головного управління МВС у Криму (1997-2000 роки), представником президента в Криму (2006 рік), я направляв до прокуратури десятки матеріалів про його (Анатолія Гриценка – ред.) зловживання. А він тільки судився зі мною і з пресою “, – сказав Москаль.

На його думку, раніше заходи щодо Грицeнка не вживалися, оскільки “він був в авторитеті”. “Я попереджав керівництво ПР, що рано чи пізно вони будуть мати з ним неприємності,”, – зізнався Геннадій Москаль.

У Партії регіонів затримання Анатолія Грицeнка коментували вкрай неохоче. “Мені дуже неприємно, що він член Партії регіонів, але ми повинні діяти попри партійні значки”, – заявила народний депутат Інна Богословська (ПР).

При цьому вона додала, що хоча це і болісний процес, партії потрібно впроваджувати в життя принцип відповідальності за скоєне.

Разом з тим затримання Анатолія Грицeнка ще не означає, що він винен, наголосила Богословська: “Вироку суду поки немає. Затримання ще ні про що не говорить. У нас же немає такого, як було раніше, що, якщо затримали людину, на ній тавро “, – зазначила Богословська.

На думку народного депутата Леоніда Грача (позафракційний), який до недавнього часу очолював кримський реском Компартії, затриманням Грицeнка влада вирішує кілька завдань. “Це є актом залякування представників кримської республіканської організації Партії регіонів, очолюваної прем`єр-міністром Криму Василем Джарти”, – сказав Грач.
“Анатолій Грицeнко при всьому моєму критичному ставленні до нього в найскладніші часи для Партії регіонів, коли панували пани Ющенко і Тимошенко, вірою і правдою служив Віктору Януковичу і Партії регіонів, що перебували в опозиції. Поза всяким сумнівом, на тлі заяв міжнародної громадськості про переслідування в Україні представників опозиції затримання пана Грицeнка – це можливість продемонструвати, що заарештували ніби свого “, – заявив Грач.

Нагадаємо, вчора в Сімферополі за підозрою у земельних махінаціях був затриманий депутат Верховної ради Автономної республіки Крим (АРК) від Партії регіонів, колишній глава кримського парламенту Анатолій Грицeнко.

Він обвинувачується в незаконному вилученні 4,8 тис. га землі з користування військового радгоспу Азовський.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня