Радник Тягнибока вважає, що в Україні формуються три окремі нації

Радник Тягнибока вважає, що в Україні формуються три окремі націїНа сьогоднішній день в Україні відбувається формування трьох націй: українці, малороси і совки, заявив в інтерв`ю Главкому заступник голови фракції ВО Свобода у Львівській міськраді, радник Олега Тягнибока Юрій Михальчишин.

За його словами, сьогодні можна констатувати, що в Україні має місце не просто протистояння української та неукраїнської влади – сьогодні в Україні змагаються за право на існування три різні національні проекти.

“Відповідно, їм можуть відповідати три різні нації як кінцева мета і результат цього процесу. Сьогодні ми можемо досить упевнено говорити про формування сучасної української нації, малоросійської нації та неосовєтської нації, представників якої в побуті і в інтернеті називають “совками”, – зазначив свободівець .

Так, на його думку, сучасна українська нація – це та частина староукраїнської етнічної основи, яка сьогодні усвідомлює себе українцями, яка усвідомлює наступність і безперервність української державності від Київської Русі до України зразка 1991 року і яка бажає розвитку української держави в її етнічних межах навіть на основі чинної Конституції.

Друга частина, за словами Михальчишина, це “політично аморфна частина етнічних українців”, які зазнали досить сильної денаціоналізації: зокрема, через масові репресії, колективізацію, наслідки Другої світової війни для центральної, північної України. “Вони усвідомлюють свою кровну спорідненість з тими українцями, які себе позиціонують як чітко усвідомлена українська нація, але більш індиферентні щодо майбутнього України… Тобто насправді це – та частина сьогоднішнього українського суспільства, яка своєю пасивністю та відсутністю бачення чіткого вектора розвитку держави врівноважує ті дві полярні тенденції, які представляють собою такі дві “гарячі” точки на політичній карті України, як Львів і Донецьк”, – зазначив депутат.

“Нарешті третьою частиною є неорадянська нація – не та частина населення України, яка, можливо, є результатом змішаних шлюбів українців, росіян, представників інших народів колишнього Радянського Союзу. Це – результат національної політики радянської епохи, спрямованої на створення “нової історичної спільноти – радянського народу”. Це – люди, для яких ліквідація СРСР була найбільш життєвою драмою і катастрофою в їхньому житті, які себе ще ідентифікують з єдиним загальносоюзним центром впливу в Москві. Вони культурно, духовно, економічно ідентифікують себе з радянським періодом історії, і для них світле минуле домінує над будь-яким варіантом сучасного чи майбутнього. Ці люди надзвичайно вороже ставляться до самої ідеї існування України як відокремленої державної одиниці на геополітичній карті світу”, – упевнений Михальчишин.

Тобто, на його думку, сьогоднішня Україна розділена не по лінії “схід-захід”, тобто не географічно, а швидше за духовно-біологічним характером. “Ситуація, по суті, зводиться до протистояння приблизно 30 на 30 на 30 відсотків …”, – зазначив Михальчишин.

Він також висловив думку, що для майбутнього існування України в сучасних межах вирішальне значення має вектор розвитку саме малоросійської нації: “Тобто від того, яким чином політично, соціально, світоглядно поведуть себе мешканці північних та центральних регіонів України, залежить те, як буде розвиватися подальше структурування сучасного українського суспільства та української держави в кордонах 1991 року з Конституцією 1996 року”.

Як повідомлялося, 13 січня депутат Львівської міської ради від ВО Свобода Юрій Михальчишин під час позачергової сесії Львівської облради заявив, що “бандерівська армія викине з України синьожопу банду”.

“Мені здається, що ми ще не одну таку сесію проведемо – тут у Львові, проведемо таку ж сесію в Києві, і мені здається, що прийде час, коли ми таку сесію проведемо на вулицях Донецька! Наша бандерівська армія перейде Дніпро і викине цю синьожопу банду, яка сьогодні узурпувала владу, з України”, – зазначив Михальчишин.

За матеріалами: Главком

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня