Підприємці можуть влаштувати на Майдані «ядерний вибух»

Член координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу Андрій Панайотов в ефірі телеканалу ТВі заявив, що виникнення нового податкового Майдану залежить виключно від дій влади.

«Акції протесту можуть початися дуже раптово. Будь-які попереджувальні дії влади, якщо вони будуть спрямовані на придушення свобод, викличуть миттєву, спонтанну реакцію, яка, буде схожа на ядерний вибух», — заявив він.

У той же час Панайотов зазначив, що якщо дії влади будуть спрямовані на скасування Податкового кодексу або його корекцію, це може заспокоїти підприємців. „На 1 лютого ми не призначаємо акцію в Києві. На 1 лютого ми призначили початок безстрокової акції. Точно так само готувався перший Майдан: за три місяці нами було призначено початок безстрокової акції…На сьогоднішній день буде відбуватися те саме: у містах будуть проходити навчальні мітинги, у містах будуть консолідуватися сили, і вже потім ми будемо просити людей вийти на Майдан“, — додав громадський діяч.

Панайотов підкреслив, що підприємницькі організації вкрай негативно ставляться до платної участі в мітингах і не стануть вдаватися до такого методу заради забезпечення масовості протестних акцій: „Ми намагаємося і просимо — ніяких проплачених людей на наших мітингах бути не повинно. Навіть якщо громадська організація, що бере участь в цьому русі, має всього п’ять осіб, нехай прийдуть тільки ці п’ять і їхні родичі“.

Панайотов пояснив висунення підприємницькими організаціями політичних вимог про відставку уряду Миколи Азарова та проведення виборів до парламенту в 2011 році тим, що саме з вини діючого уряду і Верховної Ради країна одержала Податковий кодекс, який сам Панайотов назвав „ганебним“.

У той же час, він запевнив, що згадані політичні вимоги не ототожнюються із заміною влади в країні. „Ми не говоримо, що треба скинути цю владу і поставити замість неї іншу. Нехай Янукович формує уряд народної довіри зі своїх людей, яким народ буде довіряти, якщо звичайно у нього такі є. І нехай ці люди продовжують працювати над реформами“, — сказав Панайотов.

Громадський діяч так само заявив, що на сьогоднішній день протестні акції підприємців можуть відбутися навіть без масованої підтримки ЗМІ, і контроль влади над пресою не допоможе цього уникнути. «Зараз нам не цікаво, як буде висвітлювати преса. У нас настільки налагоджені зв’язки між підприємцями, профспілками та підприємницькими структурами, що нам достатньо одного „червоного свистка“ і всі будуть про це знати. Нехай влада контролює телевізійний простір скільки їй завгодно. Нам це вже не цікаво», — вважає Панайотов.

Нагадаємо, що у листопаді 2010 року в Києві на Майдані Незалежності відбулася багатоденна акція протесту підприємців проти Податкового кодексу, яким практично знищувалася спрощена система підприємництва. У результаті остаточна редакція була пом’якшена для малого бізнесу.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня