В українських містах відбуваються акції пам`яті Героїв Крут

В українських містах відбуваються акції пам`яті Героїв КрутУ кількох містах України відбуваються акції пам`яті Героїв Крут. Так подібна акція вже відбулася у Луцьку та Сімферополі, буде відбуватися в Івано-Франківську, і зараз відбувається у Києві. В акціях беруть участь кілька сотень осіб.

Так у Києві, біля станції метро Арсенальна, зібралося близько 300 осіб під прапорами Української Народної Партії та Конгресу українських націоналістів. 

В акції беруть участь люди переважно середнього віку, а також молодь. 

Близько 12 години учасники акції рушили по вулиці Мазепи до пам`ятника Героям Крут на Аскольдовій Могилі. Хода супроводжувалася виконанням українських пісень і костюмованим дійством. 

Біля пам`ятника Героям Крут учасники акції мають намір провести мітинг. 

Учасників акції супроводжують представники правоохоронних органів. Зокрема, біля станції метро Арсенальна знаходиться 4 автобуси міліції. 

У Луцьку також відбувся мітинг-реквієм пам`яті Героїв Крут. Він відбувся біля пам`ятного знака на вулиці Героїв Крут. 

У мітингу взяли участь близько 100 осіб. Зокрема, міський голова Луцька Микола Романюк, представники деяких політичних партій і громадських організацій, городяни, священики. Біля кургану вони відслужили поминальний молебень, і присутні поклали корзини квітів. 

Також, з нагоди вшанування Героїв Крут в освітніх закладах міста відбудуться тематичні заходи до 93-ї річниці трагічної загибелі студентів під Крутами, в установах культури – тематичні експозиції, виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури. 

У Сімферополі біля пам`ятника Шевченку мітинг та покладання квітів на честь героїв Крут провели представники Української Народної Партії, Конгресу українських націоналістів і Нашої України. 

“У цей день близько трьох сотень недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з п`ятитисячним професійним військом і ціною власного життя зупинили наступ армії на два дні, – зазначив голова Кримської організації Української Народної партії Олег Фомушкін, – Героїзм хлопців, що загинули в нерівному бою біля Крут, зараз, за умови знищення Януковичевською владою української ідеї, стає символом відданості справі боротьби за свободу і незалежність української держави”, – додав він. 

У свою чергу, Івано-Франківську пластуни вшанують пам`ять Героїв Крут маршем і акустичним концертом. 

Таким чином пластуни продовжують традицію проведення щорічної загальноукраїнської кампанії Пам`ятай про Крути. 

О 16:00 розпочнеться пластунський марш з барабанами центральними вулицями і площами міста. Потім відбудеться виступ гурту І кров по долині (Львів), з акустичною програмою патріотичних пісень. Також пластуни організували показ стрічки Імена в мармурі. 

Пластуни стверджують, що “особливістю цьогорічної акції” стане її одночасне проведення у всіх містах, де активно діють організації пласта: від Івано-Франківська до Луганської області. 

Нагадаємо, що сьогодні Микола Азаров поклав квіти і вінки до пам`ятного знаку та хреста загиблим біля Аскольдової могили в Києві.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня