Українські політики просять Януковича не допустити позбавлення України права проведення ЧЄ-2012 з футболу

Українські політики просять Януковича не допустити позбавлення України права проведення ЧЄ-2012 з футболуКолишній Президент України Леонід Кравчук і Депутат Верховної Ради, член фракції Блоку Наша Україна-Народна Самооборона В`ячеслав Кириленко закликають Президента України Віктора Януковича не допустити позбавлення України права проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

Про це вони заявили в ефірі телеканалу Перший національний 28 січня.

Кравчук вважає, що виходом з конфліктної ситуації навколо керівництва Федерації футболу України буде завірення Януковичем Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) в тому, що ніякого втручання у діяльність ФФУ з боку представників влади не буде надалі, а ті, хто його здійснював, будуть звільнені зі своїх посад.

“Президент України повинен доручити своїй Адміністрації, можливо пану (главі Адміністрації) Сергію Льовочкіну зателефонувати в УЄФА, самому (президентові ФІФА) Йозефу Блаттеру, і сказати, що я, як Президент України, звільнив з посади тих губернаторів і заступників, які прямо – а є протоколи та докази, в тому числі на відеоплівках – втручалися, здійснювали тиск на організацію “, – вважає він.

Кравчук підкреслив, що загостренню  ситуації сприяв здійснюваний на регіональні федерації футболу тиск.

“Ідею припинення цієї хуторянської  гри навколо Федерації футболу України підтримали 22 обласні організації у грудні 2010 року. У січні під впливом прямого втручання губернаторів, заступників, уряду України … залякуваннями, тисками вже ні одна не підтримала”, – сказав він.

Кравчук також зазначив, що вважає позицію президента футбольного клубу “Металіст” (Харків) Олександра Ярославського такою, що не сприяє вирішенню конфлікту.

“Я повторюю, клуб Металіст і пан Ярославський не можуть зупинитися на тому, що постраждає, буде принижена Україна. Він цього не розуміє. Для нього все вимірюється в іншому кольорі, іншому світлі”, – додав він.

Кравчук вважає, що можливе позбавлення України права проведення ЧЄ-2012 з футболу стане серйозним міжнародним скандалом і вплине на співпрацю України з міжнародними організаціями з інших видів спорту, а також негативно відобразиться на репутації і рейтингу Януковича.

Кириленко також вважає неприпустимим конфлікт у Федерації футболу України навколо можливої зміни її керівництва.

“Я зараз дивуюся: люди не можуть розібратися в одній федерації і ставлять на кін те, що Україна втратить футбольний чемпіонат заради того, щоб звільнити тільки керівника. Абсолютно з цим не згоден, протестую як громадянин і вболівальник”, – сказав він.

На думку Кириленка, можливе позбавлення України права проведення чемпіонату завдасть непоправної шкоди іміджу країни.

Нагадаємо, що в п`ятницю, 28 січня, УЄФА попередив Україну про можливі санкції у випадку продовження втручання представників органів влади у діяльність національної федерації футболу. Зокрема в заяві Європейського футбольного союзу зазначається, що у випадку призупинення членства ФФУ проведення фінальної частини Євро-2012 в Україні стане недоцільним.

За матеріалами:  Українські новини

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня