Генштаб: Україна розширить співпрацю з РФ у військовій сфері

Генштаб: Україна розширить співпрацю з РФ у військовій сферіУкраїна планує розширити співпрацю з Росією у військовій сфері.

Про це повідомив журналістам начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройними Силами України генерал-полковник Григорій Педченко, зазначивши, що така домовленість була досягнута з начальником Генерального штабу Росії Миколою Макаровим під час зустрічі в Брюсселі 27 січня.

“Ми значно розширили коло нашого військового співробітництва. Якщо в минулому році було 40 таких заходів, то в цьому році буде 81. Це потужний крок вперед “, – сказав Педченко.

За його словами, вже цього року відбудеться низка командно-штабних навчань, а також тактичних навчань із залученням військ.

“Як правило, це буде в прикордонних смугах. Я скажу, що командири з`єднань повинні знати один одного, ті, хто на кордоні. Це дозволить нам підвищити і оперативні можливості, підготовку наших військ і переймати передовий досвід не тільки в Альянсу або ЄС, але і у наших стратегічних партнерів – Росії “, – сказав начальник Генштабу.

Він зазначив, що в Росії накопичився достатньо великий досвід, в тому числі й тому, що вона вела бойові дії.

“Там дуже багато підготовлених офіцерських кадрів, фахівців, які пройшли практику, і для нас це дуже важливо на сьогоднішній день. Тому що теоретиків сьогодні багато, люблять усі пофілософствувати, поміркувати, а я не прихильник, як військова людина, дуже багато розмірковувати. Тому що у мене принцип: якщо Боженька дав дві руки, дві ноги, два ока, два вуха і лише одну мову, то він мав на увазі, що треба менше говорити, а більше працювати, і я цей принцип буду сповідувати “, – сказав Педченко.

Він також заявив, що українські Збройні Сили вивчать досвід реформування російської армії.

“Ми домовилися, що найближчим часом в Генштаб Російської Федерації відбуде мною підготовлена група фахівців на чолі з одним з моїх заступників, які будуть працювати в Генштабі Російської Федерації щодо вивчення досвіду реформування збройних сил”, – сказав Педченко.

“Принцип правильний – не потрібно винаходити велосипед той, який є, все краще потрібно брати, передовий досвід треба брати. Ми вивчимо там все і побачимо, що ми можемо втілити у себе в життя, що має право на життя у наших збройних силах “, – додав він.

У той же час, за словами начальника Генштабу, Україна планує вивчати досвід реформування армії і у інших сусідів, зокрема, в Польщі та Литві.

“Я один вектор російський не беру. Я хочу втілити у свою армію все нове, що сьогодні вже є. Якщо є у росіян нове – я його візьму. Якщо воно нам не підходить, його не буде “, – підкреслив він.

Педченко також повідомив про те, що Україна і США погодили проведення 5 військових навчань.

“Ми погодили практично порядок проведення багатонаціональних навчань під керівництвом США. Це і Сі-Бриз, і Репід Трайдент … 5 серйозних навчань, які будуть проводитися на території України “, – сказав він.

“Це українсько-американські навчання, але я запросив і сусідів: і поляків, і словаків, і Угорщину, і Румунію, і росіян. Ніяких питань: презентуйте свою роту, взвод – яка різниця. Ми повинні разом вчитися один одного бачити, а мета – підвищити рівень нашої довіри один одному “, – сказав начальник Генштабу.

Педченко повідомив, що Україна та ЄС домовилися про розширення участі українських підрозділів в бойовій тактичній групі Євросоюзу Хелброк.

“Ми будемо активно брати участь у цих бойових тактичних групах. Ми почали підготовку своїх підрозділів “, – сказав начальник Генштабу.

Він зазначив, що відповідно до досягнутої домовленості, Україна представить для участі в бойовій тактичній групі роту морської піхоти у складі 100 військовослужбовців, військово-транспортний літак Іл.-76, а також штабних офіцерів.

“Наша стратегічна мета – бути повноправним членом ЄС, потрібно робити практичні кроки, не тільки декларувати наші наміри, а робити, і ми, військові, почали вживати ці практичні кроки”, – підкреслив начальник Генштабу.

На сьогоднішній день в бойовій тактичної групи ЄС бере участь український санітарний літак АН-26.


Нагадаємо, в листопаді 2010 року Педченко заявив, що протягом п`яти років чисельність Збройних сил України буде скорочена на 40 тисяч осіб.

За матеріалами:   УНИАН

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня