Яценюк пропонує ввести кримінальну відповідальність за наругу над мовами

Яценюк пропонує ввести кримінальну відповідальність за наругу над мовамиЛідер Фронту Змін, народний депутат Арсеній Яценюк зареєстрував у парламенті законопроект, яким пропонується встановити кримінальну відповідальність за наругу над українською мовою та мовами нацменшин.

Нардеп наголосив, що на сьогоднішній день в Україні не передбачена відповідальність за знущання, насмішки, глум або неповагу до державної мови та мов нацменшин.

“Мають місце окремі публічні прояви зневаги до державної мови. Яскравим прикладом став інцидент з інспектором Одеського міськуправління ДАІ, який не тільки відмовився спілкуватися з водієм українською мовою, але і назвав її” телячою “, – зазначив лідер Фронту Змін.

“Українська мова є одним з вирішальних чинників національної самобутності українського народу, а висока мовна культура є основою духовного взаєморозуміння і культурного взаємозбагачення”, – зазначив Яценюк.

Пропоноване політиком покарання передбачає штраф до 50 мінімальних доходів громадян або арешт до 6 місяців або позбавлення волі терміном до 3 років.

Також законопроектом встановлюється, що досудове слідство у справах про вищезгадані злочини провадиться слідчими прокуратури.

Нагадаємо, днями в інтернеті з`явився відеозапис розмови одеського інспектора ДАІ з водієм зупиненого ним автомобіля, в ході якого інспектор відмовився розмовляти українською мовою.

Діалог водія з інспектором починався російською мовою, однак, коли водій українською попросив даішінка пояснити, яке правило дорожнього руху він порушив, той перепитав: ” По-русски или по-украински?” “. Коли водій попросив його відповісти “українською, державною мовою”, співробітник ДАІ сказав: “Не розумію я телячої мови”. У відповідь на обурення водія, “ви не любите державну мову!?”, Швець спокійно заявив: “Абсолютно! Чесно і з упевненістю про це говорю. І ніколи в житті її не полюблю”.

Після того, як відеоролик був викладений в інтернет, а в ЗМІ з`явилася інформація про висловлювання даішника, сержант Швець був звільнений з лав ДАІ.

 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня