У БЮТ переконані, що зміни до Конституції прийнято з порушенням норм Основного Закону

У БЮТ переконані, що зміни до Конституції прийнято з порушенням норм Основного ЗаконуЗаступник лідера фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв переконаний, що парламент під час голосування за зміни до Конституції щодо термінів проведення виборів порушив положення чинного Основного Закону.

Про це Соболєв заявив сьогодні журналістам після прийняття відповідного закону. 

“Це черговий раз, коли парламент, голосуючи за Конституцію, порушує саму Конституцію, зокрема її 84 статтю”, – сказав він. 

Соболєв зазначив, що принаймні 25 осіб, картки яких було використано у голосуванні за внесення змін до Конституції, були відсутні в сесійній залі. 

“Ми оголосили всіх відсутніх, але, на жаль, голосування відбувалося з порушенням навіть не регламенту, а Конституції України”, – заявив він. 

За словами Соболєва, ці зміни до Основного Закону врятували наявну парламентську більшість від тієї реальної оцінки, яку би дав український народ, якби вибори відбулися у ВР 27 березня цього року. 

Однак, зазначив Соболєв, Верховна Рада в даному законі визначила тільки терміни своїх повноважень і повноважень Президента, а щодо терміну виборів мерів нічого не вказала. 

“Те, що відбулося в сесійній залі, – це продовжена агонія цієї влади, і я переконаний, що вони розуміють, на що вони йдуть. Їм треба негайно приймати Пенсійний закон, негайно змінювати Житловий кодекс, негайно змінювати Трудовий кодекс”, – додав народний депутат. 

Він зазначив, що саме тому влада продовжила термін повноважень Верховної Ради нинішнього скликання. 

Соболєв підтвердив, що фракція БЮТ-Батьківщина виключила зі свого складу 7 народних депутатів за підтримку змін до Конституції. Він зауважив, що це остаточне рішення, оскільки фракція мала єдину позицію щодо цих змін, але деякі депутати не взяли участі у засіданні фракції і проголосували “за”. 

“Будь-які запевнення, що чиєїсь карткою проголосували, будуть виглядати смішно”, – додав Соболєв. 

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада прийняла Закон України Про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. 

“За” проголосували 310 із 350 народних депутатів України, зареєстрованих у сесійній залі.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня