Нардепи від БЮТ і НУ-НС збираються оскаржити у КС рішення Ради продовжити свої повноваження

Нардепи від БЮТ і НУ-НС збираються оскаржити у КС рішення Ради продовжити свої повноваженняНародні депутати України від фракцій БЮТ-Батьківщина і Наша Україна – Народна самооборона найближчим часом звернуться до Конституційного суду (КС) про визнання неконституційним рішення парламенту по внесенню змін до Основного закону, продовживши термін повноважень Верховної Ради.”Найближчим часом ми підготуємо відповідні подання. Ви знаєте, що суб`єктом (звернення в КС) є 45 народних депутатів”, – повідомив сьогодні журналістам народний депутат від фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Сас, відповідаючи на запитання, коли депутати мають намір оскаржити у КС рішення парламенту щодо зміни Основного закону.

“Я думаю, що ми зможемо забезпечити відповідний юридичний супровід цього процесу”, – додав депутат.

У свою чергу заступник голови фракції НУ-НС Тарас Стецьків заявив, що депутати підтримають ініціативу БЮТ-Батьківщини. “Ми будемо готувати одне звернення. Нерозумно направляти кілька звернень. БЮТ вчора говорив, і ми готові цю ініціативу підтримати”, – сказав нунсівець.

Він також наголосив, що готовий вже підписати відповідний документ, і висловив надію, що під поданням підпишуться понад 45 народних депутатів.

Як вже повідомлялося, підставою для визнання неконституційності внесених до Основного закону змін депутати вважають відсутність у залі засідань Ради 1 лютого деяких парламентаріїв, картки яких проголосували. Між тим, народний депутат від Партії регіонів, представник Президента в Раді Юрій Мірошниченко заявив, що звернення до Конституційного суду для уточнення легітимності процедури внесення змін до Конституції – це законне право опозиції, але перспектива скасування цих змін мало ймовірна.

Як повідомлялося, вчора, 1 лютого, Верховна Рада схвалила зміни до Конституції України, що встановлюють дату чергових виборів Президента та парламенту: наступні вибори парламенту відбудуться не в березні 2011 року, а в жовтні 2012 року, а наступні вибори Президента – у березні 2015 року.

У БЮТ висловили переконання, що зміни до Конституції були прийняті з порушенням норм Основного Закону. Зокрема, заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв заявив, що мінімум 25 осіб, картки яких були використані у голосуванні за внесення змін до Конституції, були відсутні в сесійній залі. Крім того фракція БЮТ-Батьківщина виключила зі свого складу 7 народних депутатів за підтримку змін до Конституції.

Крім цього, зміни до Конституції підтримав 41 з 71 депутата від НУ-НС. Один з них, нунсівець Володимир Ар`єв на своїй сторінці в Facebook написав, що під час голосування за зміни до Конституції щодо термінів проведення виборів він перебував у США зі своєю карткою для голосування, проте його голос виявився в списку “за” те, щоб попрацювати в парламенті до 2012 року. “Буду ініціювати внутрішнє розслідування у ВР. Такої нахабної фальсифікації ще не було!”, – зазначив він.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня