У НУ-НС заявили про незаконне використання дубліката картки Ар`єва: Ми звернемося до ГПУ

У НУ-НС заявили про незаконне використання дубліката картки Ар`єва: Ми звернемося до ГПУНародні депутати від НУ-НС звернуться в Генеральну прокуратуру з проханням порушити кримінальну справу у зв`язку з незаконним голосуванням 1 лютого за внесення змін до Конституції карткою їхнього колеги Володимира Ар`єва.

Про це журналістам повідомив народний депутат, член фракції НУ-НС Тарас Стецьків. “Ми будемо звертатися зараз в Генеральну прокуратуру про порушення кримінальної справи за фактом незаконного голосування карткою народного депутата, який перебуває в закордонному відрядженні”, – сказав він.

За словами Стецьківа, вчора голосування відбувалося за допомогою дубліката картки Ар`єва, оскільки оригінал перебував у самого депутата. “Я думаю, тут мало місце те, що один із депутатів повинен був, очевидно, підійти до Зайчука (керівник апарату ВР Борис Зайчук), взяти цю картку незаконним чином і десь її використовувати в якомусь місці”, – сказав він .

Також нунсівець запевнив, що цим дублікатом з місця Ар`єва ніхто не голосував, оскільки Стецьків сидить поруч з Ар`євим, і вчора на його місці нікого не було.

Стецьків зазначив, що з`ясувати, з якого місця голосували дублікати-картки, можна, тільки вилучивши результати голосування, але це можна зробити в рамках кримінальної справи.

Як вже повідомлялося, народні депутати від фракцій БЮТ-Батьківщина і НУ-НС найближчим часом звернуться до Конституційного суду (КС) з поданням про визнання неконституційним рішення парламенту по внесенню змін до Основного закону, продовживши термін повноважень Верховної Ради. Підставою для подання депутати вважають відсутність в залі засідань Ради 1 лютого деяких парламентаріїв, картки яких проголосували. Між тим, народний депутат від Партії регіонів, представник Президента в Раді Юрій Мірошниченко заявив, що звернення до Конституційного суду для уточнення легітимності процедури внесення змін до Конституції – це законне право опозиції, але перспектива скасування цих змін мало ймовірна.

Як повідомлялося, вчора, 1 лютого, Верховна Рада схвалила зміни до Конституції України, що встановлюють дату чергових виборів Президента та парламенту: наступні вибори парламенту відбудуться не в березні 2011 року, а в жовтні 2012 року, а наступні вибори Президента – у березні 2015 року.

У БЮТ висловили переконання, що зміни до Конституції були прийняті з порушенням норм Основного Закону. Зокрема, заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв заявив, що мінімум 25 осіб, картки яких були використані у голосуванні за внесення змін до Конституції, були відсутні в сесійній залі. Крім того фракція БЮТ-Батьківщина виключила зі свого складу 7 народних депутатів за підтримку змін до Конституції.

Крім цього, зміни до Конституції підтримав 41 з 71 депутата від НУ-НС. Один з них, нунсівець Володимир Ар`єв на своїй сторінці в Facebook написав, що під час голосування за зміни до Конституції щодо термінів проведення виборів він перебував у США зі своєю карткою для голосування, проте його голос виявився в списку “за” те, щоб попрацювати в парламенті до 2012 року. “Буду ініціювати внутрішнє розслідування у ВР. Такої нахабної фальсифікації ще не було!”, – зазначив він.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня