БЮТ повідомив про вигнання з тіньового Кабміну нунсівця Стретовича

БЮТ повідомив про вигнання з тіньового Кабміну нунсівця СтретовичаНародний депутат України від фракції НУ-НС Володимир Стретович більше не є віце-прем`єром опозиційного уряду, повідомив прем`єр-міністр тіньового Кабміну, нардеп від БЮТ Сергій Соболєв.

Як повідомили Корреспондент.net у прес-службі БЮТ, за словами Соболєва, Стретович виключений за те, що “він остаточно перейшов на бік влади”.

“Вершиною ідейного падіння Стретовича стало голосування за українофобський законопроект регіоналки Олени Бондаренко, яким український національний музичний продукт було позбавлено державної підтримки, – сказав Соболєв. – Цей закон відкрив усі шлюзи до остаточної русифікації радіо-і телеефіру України. Немов знущаючись, на це голосування Стретович вирядився у вишиванку. Так цинічно він привітав ще один крок влади, що знищує українську мову”.

Також Сергій Соболєв не відкидає інших кадрових змін у складі опозиційного уряду.

Водночас, прес-служба Володимира Стретовича повідомила, що напередодні в коментарі Gazeta.ua він зазначив, що рішення про виключення зі складу опозиційного уряду для нього є очікуваним. “Тіньовий уряд востаннє збирався в березні – першій половині квітня минулого року. Відтоді засідання не скликалося. А якщо і було таке, то я про це чомусь дізнавався через день. Тіньовий уряд зрозумів, що я там зі своїми позиціями і пропозиціями недоречний. Таким чином, я вважав для себе, що втратив з ним зв`язок”, – зазначив депутат.

За словами Стретовича, якщо формалізували його вихід зі складу опозиційного уряду, “то так має бути”. “Я про рішення виключити мене і ще двох депутатів дізнався з інтернету. Офіційно мені не повідомляли. Не просили прийти і висловити свою позицію щодо голосування за зміни до Конституції. Хоча воно було юридичною несправедливістю, але політичною необхідністю”, – зазначив нунсівець.

Крім того, він нагадав, що після повернення до Конституції 1996 року поняття коаліційної більшості зникло. “Зараз опозиційний уряд – це самодіяльне утворення, необхідне для привертання громадської уваги. В принципі, воно повинно бути, але дієвим. Не мавпувати, не копіювати діяльність великого уряду, який приймає рішення. Опозиційним урядом нічого, крім критики, що засуджує або вимагає, не виноситься. Я так працювати не звик. Повинен бути результат”, – додав політик.

Нагадаємо, 1 лютого Рада схвалила зміни до Конституції, що встановлюють дату чергових виборів Президента та парламенту: наступні вибори парламенту відбудуться не в березні 2011 року, а в жовтні 2012 року, а наступні вибори президента – в березні 2015 року.

У БЮТ висловили переконання, що зміни були прийняті з порушенням норм Основного Закону. Зокрема, заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв заявив, що мінімум 25 осіб, картки яких були використані у голосуванні за внесення змін до Конституції, були відсутні в сесійній залі. Крім того, фракція виключила зі свого складу сімох народних депутатів за підтримку змін до Конституції.

Крім цього, зміни до Конституції підтримав 41 з 71 депутата від НУ-НС. Один з них, нунсівець Володимир Ар`єв на своїй сторінці в Facebook написав, що під час голосування за зміни до Конституції щодо термінів проведення виборів він перебував у США зі своєю карткою для голосування, проте його голос виявився в списку “за” те, щоб попрацювати в парламенті до 2012 року. Нунсівці, заявили про незаконне використання дубліката картки Ар`єва і пообіцяли звернутися до Генпрокуратури з проханням порушити кримінальну справу.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня