З моста хочуть зробити велетенську електростанцію (ФОТО)

Концептуальний проект італійських архітекторів передбачає комбіноване використання сонячних панелей і вітряків. Одне мостове спорудження забезпечить енергетичні потреби невеликого містечка.
Минулого року влада курортного регіону Калабрія, що займає носок “італійського чобота”, вирішила провести інвентаризацію своїх віадуків. З`ясувалося, що частина з них пстала непридатною. Проте витрати на їх гіпотетичне знесення виявилися непідйомними – близько $ 55 млн. Це і підштовхнуло адміністрацію до проведення конкурсу на реконструкцію споруд.

Одним з учасників став проект Solar Wind (“Сонячний вітер”) архітекторів Франческо Колароссі, Джованни Сарацино і Луїзи Сарацино. Він передбачає екологічну модифікацію 20-кілометрового віадука, що з`єднує комуни Баньара і Шилла.

Між опорами споруди планують встановити 26 вітрогенераторів, які зможуть виробляти 36 млн кВт • год на рік. Ще 11200 тисяч кВт • год генеруватиме покриття дороги із сонячних панелей, захищених міцною прозорою пластиковою оболонкою. Подібні шосе вже розробляють в США.

Крім того, на узбіччі встановлять “смугу” геліотеплиць – теплиць з високоефективними акумуляторами сонячної енергії. У них можна вирощувати екологічно нешкідливу продукцію для продажу туристам.

Сукупної потужності Solar Wind вистачить приблизно на 15 тис. будинків. Фактичне схвалення проекту владою (у конкурсі він посів друге місце) є ознакою того, що “міст-електростанція” має серйозні шанси на реалізацію.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня