На антиукраїнській хвилі

Ніхто ніколи не чув, щоб українські греко-католики чи православні священики, від часу виходу з підпілля, коли-небудь закликали вірних і молодь, зокрема, бунтувати проти польських пам’ятників, пам’ятних знаків чи пропам’ятних хрестів, що стоять на території України. А їх чимало і щороку їх кількість зростає.
На жаль, у сусідній країні Польщі – ситуація зовсім інша. Там польські шовіністи, в тому числі і в рясах, не припиняють «хрестового походу» проти українських патріотів і тих, що їх підтримують. Бунтують молодь навіть у найсвятіших місцях для всіх поляків і вірних інших держав. Це дає свої результати. Не так давно на горі Хрещатій, що у Бескидах, у квітні 2009 р. було по-варварськи зруйновано пропам’ятий хрест, що стояв з меншими хрестами на місці підпільного шпиталю УПА. Саме тут, в останньому бою з польськими комуністами полягли поранені вояки і медичний персонал.

І ось нове повідомлення. Богдан Гук з Польщі, в газеті «Наше слово» від 7 листопада 2010 р. повідомив читачам, що невідомі варвари знищили пропам’ятну таблицю біля присілку Верхрати Монастиря, що неподалік Старого Брусна. Таблиця була прикріплена на кам’яному хресті, що стояв на місці криївки, де поліг Провідник Закерзонського краю Ярослав Старух- «Стяг». На самому хресті видряпані написи: «фашист» і польський якір, що символізував боротьбу поляків проти фашистів.

Такі дії підсилюються тотальним ідеологічним наступом польських шовіністів з числа кресов’яків та представників інших антиукраїнських організацій, що за останні роки різко активізували свою діяльність. Навіть використовуються польські клуби вболівальників. Пригадаймо скільки статей, виступів було присвячено відродженому клубові «Львівської Погоні» у Польщі. Відроджено спортивний клуб вболівальників міста, яке є предвічним містом сусідньої держави, розташоване на своїй національній території. Цікаво, а як би десь у Львові чи в Тернополі почали б виникати клуби вболівальників від назвою «Перемишль», «Холм» чи «Ярослав» з усіма українськими атрибутами? Як би на це зреагувала польська галаслива шовіністична братія?

Нещодавно, 8 січня 2011 р. у Польщі було проведено ІІІ загальнопольське патріотичне паломництво кібіців (вболівальників) на Ясній Горі. Тут зібралися чисельні представники майже всіх футбольних клубів Польщі (чи таке є можливим в Україні? І.Ф.). Прийшли вони зі своїми прапорами, транспарантами та кольоровими шаликами, а організувало це паломництво Салезіянське співтовариство виховання молоді.

Чомусь найбільш цінним презентом був шалик відродженої «Погоні Львів». Не треба коментарів, щоб зрозуміти чому футбольний клуб вболівальників «Погонь Львів» є таким популярним у Польщі. Попахує шовінізмом, особливо після невеликого інценденту з символікою «Погоні Львів» в часі футбольного матчу з українською командою. Вболівальників-паломників привітали отці-салезіяни – о.Ярослав Васович, о.Антоні Бальцержак та інші. Після урочистої меси були освячені шалики, штандарти та транспаранти, що їх привезли кібіци.

Читати повністю тут
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня