Країну роз’єднує не мова, а українофобська політика уряду

У День рідної мови, 21 лютого, українські письменники оприлюднили звернення з приводу “повзучої політичної війни проти цінностей, що складають підвалини української ідентичності”.
Зокрема письменники закликали українців не мовчати – і демонструвати свою громадянську позицію скрізь і завжди, де й коли виникає загроза для конституційних цінностей Української Держави.

Під листом поставили свої імена 70 українських письменників, зокрема Роман Іваничук, Оксана Забужко, Юрко Іздрик, Сергій Жадан, Богдана та Дзвінка Матіяш та ін.

Письменники стверджують, що пасивна позиція українських громадян сьогодні – вже завтра може обернутися гуманітарною катастрофою.

“Країну роз’єднує не мова, українська чи російська, країну роз’єднує провокаційна, агресивна українофобська політика уряду, що старою як світ тактикою “розділяй і владарюй” намагається відволікти увагу народу від власних економічних та дипломатичних поразки”, – йдеться у тексті.

“Провокації набули характеру лавини. Закриття українських шкіл на Сході України лицемірно видаються за “оптимізацію витрат”. З підручників історії вириваються сторінки, залиті кров’ю наших предків, котрі поклали своє життя за те, щоб ми сьогодні жили в незалежній суверенній унітарній державі. Голодомор, геноцид Сталіна проти українського народу, нашу найбільшу національну катастрофу, від наслідків якої Україна потерпає донині, з орвелівським цинізмом називають всього-на-всього наслідком неправильно проведеної колективізації. Зі шкільної програми вилучають “незручні” для влади твори”, – переконуюють вони.

Концепція літературної освіти в загальноосвітніх школах дописується невідомими авторами на користь російської літератури, в тіні якої начебто визрівала українська, що є не тільки відвертою історичною неправдою, а й прямим приниженням вартості української літератури та її геніїв.

“У радіоефірі давно не знайти української музики, телевізійний простір забитий російським “секондхендом”, великі книжкові мережі в Україні належать російським власникам, які дбають про інтереси російської книги”, – зауважують письменники.

Заявники переконують, що не вимагають від держави “ні дотацій, ні президентських стипендій, ні урядових пенсій”, але “ми – автори, відповідальні за українське слово, і наш професійний обов’язок – стати на захист свого читача, котрий хоче читати українською і вибирає українську книгу”.

У зверненні наголошується, що присутність української мови в інформаційному просторі не може підпорядковуватися незабарній комерційній вигоді власників ЗМІ:

“Адже українська мова як державна захищена Конституцією України, і, нагадуємо, згідно з Конституцією, “Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня