В майбутньому 99% населення тим чи іншим чином можуть бути задіяні в веденні бойових дій

Можливо, для участі у війні хтось занадто старий, занадто товстий або зайнятий, а може і взагалі не є людиною. Оборонне наукове агентство DARPA пропонує усім охочим спосіб використовувати свої таланти у військовій справі.
Нині тільки 1 відсоток населення США працює на оборону країни. У своєму новому бюджеті DARPA виділяє 25 млн дол. на створення інструментів, які залучать в оборонну сферу інші 99 відсотків громадян.

Конкретні деталі не розкриваються, але очевидно це буде краудсорсинг (використання творчого потенціалу і інтелекту співтовариства людей) і машинне навчання. Програма DARPA називається Unconventional Warfighters, що можна перекласти як нетрадиційні, нестереотипні або спеціальні бійці, і спрямована на три категорії потенційних учасників.

Передусім, DARPA шукає “футуристів, винахідників, любителів (навіть поверхневих) військової тематики, які можуть поглянути на війну з нетрадиційної точки зору”. Також військові хочуть залучити в програму “Ветеранів бойових дій, у тому числі інвалідів війни, які мають глибокі знання і досвід дії у бойовій обстановці”. І нарешті, DARPA хоче мати тварин, здатних допомогти у боротьбі з військовими загрозами.

Ідея використовувати тварин не нова: сьогодні військові, наприклад, активно використовують собак і дельфінів для пошуку хв. Програма DARPA відкриває новий аспект і пропонує використовувати творчий потенціал суспільства для створення нових датчиків, систем приводу, обробки даних і зв’язку, спеціально призначених для тварин. Це дозволить тваринам виконувати військові завдання за межами їх природних можливостей.

У програми DARPA є серйозна основа – сотні тисяч, а може бути і мільйони людей в США готові запропонувати свої навички і час для допомоги державним структурам у випадках стихійних лих на зразок землетрусу Гаїті або політичної кризи, такого як повстання на Близькому Сході.

Зрозуміло, є ще більша кількість людей, готових внести свій вклад у національну безпеку. Нині американська державна система не може запропонувати простий спосіб взяти участь в цій роботі, окрім як вступити в ряди армії або бути підрядником державних структур. Unconventional Warfighters стане способом залучення величезного потенціалу громадськості до рішення завдань оборони країни.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня