Щоб запобігти заворушенням у країні, саудівська верхівка розкошелиться на $ 36 млрд.

Король Саудівської Аравії Абдалла розпорядився профінансувати низку заходів, спрямованих на запобігання акцій соціального та політичного протесту, схожих на ті, які в останні півтора місяці захлиснули значну частину арабського світу, пише Financial Times.
Як зазначає видання, вартість програми, яка передбачає, зокрема, підвищення зарплат на 15%, помилування осіб, що перебувають в ув’язненні за несплату боргів, а також фінансову підтримку студентам і безробітним, становитиме, ймовірно, 135 млрд. саудівських ріял ($ 36 млрд.).

Повідомляється про плани керівництва країни вкласти близько $ 400 млрд. до 2014 року в освіту, охорону здоров’я і розвиток інфраструктури. В останні кілька років безробіття в Саудівській Аравії перевищує 10%. За даними Banque Saudi Fransi, лише один з 10 працівників приватного сектору є громадянином країни.

Примітно, що програма жодним чином не зачіпає політичне життя королівства, де під забороною перебувають політичні партії, профспілки та громадські збори.

Нагадаємо, що на початку лютого оргкомітет першої в Саудівській Аравії політичної партії направив королю Абдаллі прохання про визнання. У проханні оргкомітету партії, яка називає себе Ісламською партією Умми, йдеться, що її учасники виступають за визнання їхніх політичних прав, включаючи право на обрання до парламенту, а також за посилення ролі жінок у політичному житті країни.

На той момент у партію входили всього близько 10 осіб – викладачі університету, політичні активісти та бізнесмени. Серед прихильників політичних реформ – зведений брат короля принц Талал ібн Абдель Азіз.

Разом з тим, у даний час сотні людей через свої сторінки в соціальній мережі Facebook вже оголосили про намір брати участь в акції протесту під назвою День гніву, який запланований на 11 березня. Спостерігачі зазначають, що поки не до кінця ясно, чи відбудеться акція взагалі. Настільки віддалений термін пояснюється тим, що опозиціонери готові дати уряду і королю час для проведення реформ.

Саудівська Аравія є абсолютною монархією. Конституцією країни оголошено Коран. Закон заснований на ісламському праві. Теоретично влада короля обмежена лише нормами шаріату. Королю підпорядковані всі гілки влади. Всі міністерські портфелі і найважливіші державні пости розподілені між родичами короля і призначаються ним самим.

Законодавчу владу являє собою якась подоба парламенту – Консультативної асамблеї (Меджліс аш-Шура), всі 150 членів (виключно чоловіків) призначаються королем на чотирирічний термін.

Судова влада являє собою систему релігійних судів, де судді призначаються королем за поданням Верховного судової ради. Верховна судова рада в свою чергу складається з 12 осіб, які також призначаються королем. Законом гарантується незалежність суду. Король же виступає в ролі вищої судової інстанції з правом амністувати.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня