28 лютого. Акція протесту “Проти деградації освіти”

28 лютого студенти, викладачі, школярі та їхні батьки вийдуть на акцію протесту проти деградації освіти. Вони вимагатимуть неприйняття нового закону «Про вищу освіту» та відміни розпорядження про скорочення держзамовлення на 42%.
Акції пройдуть у Києві та ще у кількох великих містах. Акція у столиці почнеться о 10:00 з м. Арсенальна, звідки протестувальники попрямують до комітетів Верховної Ради.

«Місяць тому ми влаштували попереджувальну акцію протесту. Тоді депутати були змушені відкласти розгляд скандального законопроекту “Про вищу освіту”. Однак, попри щедрі депутатські обіцянки, проект закону так і не був відкликаний, а скорочення держзамовлення досі не скасовано. Не виконана жодна за наших умов. Тому ми прийняли рішення продовжувати акції протесту», – наголошують активісти.

На думку студентів, новий закон «Про вищу освіту» фактично знищує право на безкоштовну освіту в Україні. Згідно документу, плата за навчання для студентів-контрактників буде збільшуватись щороку. Також новий закон фактично ліквідує бюджетні місця на заочному відділенні, переконані організатори акції. На відміну від чинного закону, у новому документі 50% бюджетних місць гарантовано лише для студентів-стаціонарників.

В законопроекті скасовується прив’язка чисельності бюджетних місць до чисельності населення. Таким чином уряд зможе скорочувати держзамовлення на будь-який відсоток. За твердженням організаторів протесту, це може поставити хрест на безкоштовній освіті.

Крім того учасники акції вимагатимуть скасування міністерського розпорядження про зменшення держзамовлення на 42%.

Студенти закликають викладачів, школярів, та їхніх батьків солідарно підтримати протест. Адже новий законопроект найбільше вдарить саме майбутнім студентам і по бюджету їхніх сімей. Також зменшення кількості студентів може призвести до масових звільнень викладачів.

Акції відбудуться без участі жодних політичних партій, прапорів та організаційної символіки, наголошують організатори.

«Якщо якась із партій з’явиться на акції, ми вважатимемо це відвертою провокацією. Захист прав студентів — справа самих студентів», – підкреслюють активісти.

Також студенти висувають вимоги підвищення стипендій до прожиткового мінімуму, збільшення зарплат викладачам і надання вишами реальної автономії. Загалом, перелік “позитивних вимог” налічує налічує 24 пункти, які були викладені у відкритому листі до найвищих владних інституцій.

Ініціаторами акції виступили Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”, громадянський рух “Відсіч”, Фундація регіональних ініціатив, Студентська колегія НаУКМА.

_______________________

Контакти

(093) 598-42-02

(093) 459 55 43

(063) 696 66 61


 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня