Між ЄС і Росією назріває друга газова війна

Новий тест на міцність відносин Росії та Євросоюзу. Оскільки Брюссель хоче обмежити вплив “Газпрому” на європейському ринку, між партнерами визрів конфлікт. Під час візиту Володимира Путіна суперечка стала явною.
Відносини між Росією та Євросоюзом перебувають у конфронтаційній стадії. Під час зустрічі російського прем`єр-міністра Володимира Путіна із європейським керівництвом розгорілась відкрита суперечка щодо майбутнього російської газотранспортної системи у Європі. В інших важливих питаннях, як-от запланованого підписання угоди про партнерство, також відчутні явні розбіжності.

Найбільш гостро протистояння проявилось у газовій проблематиці, повідомляє агентство dpa. Глава російського уряду відкрито звинуватив Європейську Комісію у тому, що, ухваливши Третій пакет щодо внутрішнього ринку, вона порушила чинні договори.

Путін погрожує зростанням цін на газ

“Третій енергетичний пакет суперечить нашій угоді про партнерство,- заявив Володимир Путін на спільній прес-конференції з Жозе Мануелем Баррозу. – Він цілком очевидно погіршує діяльність наших енергетичних компаній і йдеться фактично про конфіскацію власності”. Путін попередив, що якщо ці плани будуть механічно втілені у життя, на європейських газових клієнтів чекатимуть вищі відпускні ціни.

Європа бачить це кардинально протилежним чином. Саме новим енергопакетом Брюссель намагається обмежити всесилля країн-постачальників. У майбутньому такі постачальники як російський державний концерн-монополіст “Газпром” не матимуть права у ЄС одночасно і продавати газ, і контролювати газотранспортні артерії. Якщо продавці газу одночасно є власниками газопроводів, вони можуть легко перекривати прокачку енергоносіїв небажаним фірмам або конкурентам.

Відповідь Баррозу

Президент Єврокомісії Баррозу відповів Путіну, що законодавство не є дискримінаційним, воно застосовується до всіх компаній – російських та європейських. Більшість положень пакету набуде чинності вже у березні 2011 року.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня