Скайп-конференція з мистцями художніх майстерень Києво-Печерської Лаври

20 лютого у Чикаго в Українському Інституті Модерного Мистецтва відбулася міжнародна скайп-конференція з мистцями художніх майстерень Києво-Печерської Лаври
Попри намагання влади в Україні не бачити власних проблем, констатуємо факт, що світ дивиться на Україну очима діаспори.

Завдяки сучасній технології та активності учасників соціальних мереж 20 лютого у Чикаго в Українському Інституті Модерного Мистецтва відбулася міжнародна скайп-конференція з мистцями художніх майстерень Києво-Печерської Лаври. Українська громада занепокоєна тим, що керівництво Києво-Печерської Лаври оголосило війну українській культурі, а заручниками експансії московської церкви стали ті, хто творять Лаврський мистецький Всесвіт. Від червня минулого року триває діалог по два боки океану. Радіо “Українська Хвиля” та газета “Час і Події” інформують громаду, проводять радіомости та обмінюються в інтернетмережі думками на цю тему з небайдужими у багатьох країнах світу. Зрештою, кожна держава свою діаспору вважає важливим чинником утвердження себе самої у світі.

На жаль, уряд в Україні не доріс ще до такого рівня самоповаги, але українці мають харизму – об’єднуватися у час небезпеки. І дай Боже, щоб ця харизма захистила від виселення з території історичного заповідника музеї, лікарню для хворих на СНІД, Історичну бібліотеку та Академію керівних кадрів культури та мистців з художніх майстерень.

Спокійно і по-діловому вирішувалися питання щодо координації дій світового українства на захист прав українських мистців. З цією метою створено організаційний комітет, до якого увійшли відомі в громаді світські і релігійні діячі. Мистецтво не має кордонів і ми впевнені, що знайдемо підтримку серед мистців, діячів культури, державних чільників не лише в Україні, але і в Америці. Тому найпершим завданням є листи з повідомленням про ситуацію в Україні навколо святині Києво-Печерська Лавра, які готують американським конгресменам. Очолили комітет о. Мирон Панчук та Люба Маркевич, директор Рідної Школи у Чикаго. Вони неодноразово бували у майстернях, брали участь у акціях підтримки. Український скульптор Віктор Коновал сказав, що діаспора завжди була і буде силою, покликаною захищати і обороняти інтереси України. Заблокувати «невигідну» інформацію сьогодні дуже важко. Міжнародний інтернет-простір мовою спілкування обирає англійську.

Нас усіх об’єднує почуття любові до своєї Батьківщини, незалежно від того, де ми народжені і під небом чиєї країни сьогодні проживаємо.

Предметом обговорення під час першої скайп-конференції були майстерні… Учасники розуміють значно глибше і те, що відбувається в Україні насправді. Тому 23 грудня 2010 року на знак солідарності з музеями Лаври було відправлено листа від Українського Інституту Модерного Мистецтва за підписом президента Орисі Кордозо до секретаріату президента України, на який очевидно ніхто не відповів. «Відомо, що музеї відіграють роль культурного барометра країни у цивілізованому світі, тому жодна Церква не в змозі заборонити публічний доступ до Лаврських святинь, закрити музеї і виселити тих, хто розписує храми, доповнюючи ауру світлом української культури,» – сказано у підсумковій резолюції конференції.

У своєму вступному слові перед початком зустрічі о. Мирон Панчук сказав, що Лавра на сьогодні, як і за радянських часів є бастіоном російської влади на території України.

Приміщення майстерень будувалося для лаврської іконописної школи в кінці ХІХ століття, там працювали відомі художники, закладено традиції київської лаврської школи. “Ми гордимося Вами. Апелюйте до Спілки художників по всіх містах України, до студентів академій та художніх інститутів і училищ, і в ніякому разі не здавайтеся!”- звернувся до киян Заслужений художник України, член Американської Спілки художників Анатолій Коломиєць. Його підтримали інші виступаючі. “У даному випадку ми маємо проявити солідарність з митцями України, приєднатися до їх акцій, аналогічні проводити перед американськими урядовцями, які мають у своїх руках важелі впливу на американсько-українські взаємини,”- сказала Люба Маркевич. Були різні поради, приємна ділова атмосфера. Наші громадяни в діаспорі повинні усвідомити, що московські ченці захоплюючи майстерні, посягають на нашу національну і духовну святиню. Сподіваємося, що діаспора у всьому світі відреагує відповідними пресовими повідомленнями і заявами до урядів своїх країн. Контактна інформація в Українському Інституті Модерного Мистецтва у Чикаго.
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня