Wikileaks: Матриця Асанжа

Ідея, покладена в основу сайту Wikileaks, проста і прямолінійна: якщо уряди приховують інформацію від тих, хто за неї платить — платників податків, значить вони нелегітимні. Якщо те ж саме роблять організації, значить вони хочуть обдурити громадськість і, отже, теж нелегітимні.
Причому, чим більше фінансових ресурсів і перші, і другі витрачають на охорону секретів, тим більше підстав намагатися розкрити їх таємницю. «Така інформація може принести користь людям» – вважає Асанж.

Джуліан Асанж, що вивчав в Університеті Мельбурна фізику і математику, кілька років тому навіть написав роботу, яка називалася «Конспірологія як метод управління». У ній він на графіках доводив, що живучість «нелегітимних урядів» прямо залежить від їхньої здатності приховувати інформацію від співгромадян.

Отже, говорить він, чим більше їхніх секретів стане публічно відомо, тим швидше такі «нелегітимні уряди» перестануть існувати — без конспірологічної основи вони просто розваляться.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня