Генпрокуратура відмовилася звільнити Луценка на поруки сотні депутатів

Генпрокуратура відмовилася звільнити Луценка на поруки сотні депутатівГенеральна прокуратура України відмовилася звільнити з-під варти лідера Народної самооборони Юрія Луценка на поруки депутатів Верховної Ради.

Як повідомила Корреспондент.net партія Народна самооборона, лист з відмовою від заступника генпрокурора Рената Кузьміна отримав депутат від цієї політсили Юрій Гримчак, який подавав до Генпрокуратури клопотання майже сотні депутатів з проханням звільнити з-під варти Луценка і екс-міністра природного середовища Георгія Філіпчука.

“Це не викликає ніякого сильного подиву. Близько 100 депутатів підписалися під клопотанням взяти на поруки наших товаришів, але чомусь Генеральна прокуратура вважає, що ми не можемо забезпечити їх участь у слідчих діях (хоча слідчі дії вже давно завершені) і не можемо також забезпечити їхню явку до суду”, – заявив Юрій Гримчак.

За словами нардепа, ГПУ вважає, що в справах є дані про можливість Луценка перешкоджати встановленню істини у справі та ухилятися від слідства і суду, і посилається на рішення Печерського суду. “Наведені в судових рішення мотиви свідчать, що, перебуваючи на волі, Луценко Ю.В. і Філіпчук Г.Г. не будуть виконувати процесуальних рішень і будуть мати можливість ухилятися від слідства та суду, а ваше поручительство не забезпечить їх належної поведінки”, – цитує текст листа Кузьміна Самооборона.

“Хотілося б нагадати, що свого часу всього 2 чи 3 депутати з Партії регіонів брали на поруки пана Щербаня і це нікому не заважало – він тут же вийшов на волю. Це було в той час, коли слідством керував пан Кузьмін”, – нагадав Гримчак.

У листі ГПУ, як зазначив депутат, також говориться, що “наразі підстави для зміни запобіжного заходу Філіпчуку Г.Г. та Луценкові Ю.В. відсутні, у зв`язку з чим слідчим у справах на ваше клопотання винесені відповідні постанови про відмову в їх задоволенні”.

“Сьогоднішня відмова – це ще один штрих до “незалежного” правосуддя, яке насправді є правосуддям вибірковим. Хотів би нагадати про людину, якоу звинувачують у вбивстві, і яка є сином колись депутата Верховної Ради від Партії регіонів, а зараз – великого чиновника. Цю людину суд відпускає під підписку про невиїзд, немов сказавши: “ну, вбивство …, ну, причепив батарею до спини …, ну, втопив “афганця”…, ну, буває …”, – заявив Юрій Гримчак.

На його думку, відмова ГПУ – це чиста політика: “Коли 100 депутатів Верховної Ради щось гарантують, то, напевно, це все-таки чогось варте! Але для ГПУ що 100 депутатів, що 200 депутатів – це не має ніякого значення, оскільки в даному випадку виконується політичне замовлення”.

Крім того, Гримчак зазначив, що депутати зверталися з клопотанням до генерального прокурора, а отримали відповідь від його заступника: “Напевно, генеральний прокурор не хоче залишати слідів своєї діяльності. У нас завжди відповідають заступники”. Депутат звернув увагу, що суд, за його словами, прийняв рішення про арешт, спираючись на думку Генпрокуратури, а ГПУ відмовилася звільняти Луценка на поруки – посилаючись на рішення суду.

“Вони на один на одного спираються і діють фактично разом. Я хочу нагадати, що засідання Печерського суду про продовження Луценкові терміну утримання під вартою – це була просто сталінська “трійка”: суддя, прокурор і слідчий. Вони “прозоро” (без журналістів), “відкрито” (без жодних зайвих для них людей), “при рівних умовах сторін” (без участі адвокатів Луценка, яких просто не попередили про засідання) розглянули питання і прийняли рішення. Ось такий у нас після цього “вільний”, “незалежний” і “відкритий” суд”, – резюмував Юрій Гримчак.

Як повідомлялося, 25 лютого Апеляційний суд Києва визнав законною постанову Печерського районного суду про продовження арешту екс-міністра внутрішніх справ України, лідера партії Народна самооборона Юрія Луценка. Сам Луценко на засіданні суду був відсутній.

Крім того, під час розгляду скарги Луценка на продовження його арешту телеканалам було заборонено в залі судового засідання знімати суддів і представників Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, що Луценко перебуває в СІЗО з 26 грудня 2010 року. 23 лютого в інтерв`ю ЗМІ він заявив, що слідство пропонувало йому визнати свою провину, позбавивши води і їжі, і розповівши про виклик на допит його сина Олександра. Також екс-міністр внутрішніх справ, який перебуває під арештом у СІЗО, не відкидає, що до літа ознайомиться з матеріалами кримінальної справи стосовно нього, і її буде передано до суду.

28 січня Генеральна прокуратура офіційно повідомила, що її Головне управління з розслідування особливо важливих справ завершило досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка та трьох співробітників цього міністерства. На майно обвинувачених накладено арешт. Встановлений досудовим слідством збиток державі склав понад 970 тисяч гривень.

***

13 грудня 2010 Юрію Луценку та його водієві Леоніду Приступлюку було висунуто остаточне звинувачення в розкраданні державного майна в особливо великому розмірі, а також перевищенні службових повноважень та використанні підроблених документів. 26 грудня Луценка затримали. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

29 грудня екс-міністру висунули звинувачення щодо епізоду у справі про отруєння третього президента України Віктора Ющенка. Як повідомив його адвокат, зі справи про отруєння екс-президента виділено окремий епізод, за яким порушено кримінальну справу і Луценкові висунуто звинувачення за ст. 364 ч. 3 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

У січні 2011 року стосовно екс-голови МВС порушили ще одну кримінальну справу – за нецільове використання коштів під час святкування Дня міліції в палаці Україна. Всі три справи об`єднані в одне провадження.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня