Невиконані заповіти Кобзаря

9 березня в день народження Тараса Шевченка на славнозвісній Львівській клумбі Львівська крайова організація Української Республіканської партії провела акцію «Невиконані заповіти Кобзаря». Активісти партії виставили напоказ символічних дев’ять плакатів з віршами Шевченка, перев’язавши їх синьо-жовтими та червоно-чорними стрічками.
Плакати поділялись на три групи. Перша – стан соціального та національного гноблення в Україні. Друга – хто в цьому винен? Третя – що робити? Великими літерами на плакатах видрукувані фрагменти поезій Кобзаря, а нижче – написані від руки коментарі республіканців стосовно сучасного становища українства.

Перед громадою та представниками ЗМІ виступили заступник голови УРП Ростислав Новоженець, голова Львівської крайової організації УРП Тарас Бучковський, голова секретаріату ЛКО УРП Роман Семчишин та інші.

Всі виступаючі наголошували на тому, що поезії Шевченка сьогодні піддаються своєрідній цензурі. Публічно виголошуються лише ті з них, де немає різких оцінок чи закликів до радикальних дій. От і цього разу у момент акції влада зорганізувала біля пам’ятника Тарасу Шевченку, що поруч, перманентний концерт, де на весь центр Львова транслювали пісні Кобзаря на зразок «хлюпочуться качаточка поміж осокою». У той час як доречніше було б згадати шевченкове «степи мої запродані жидові, німоті, сини мої на чужині, на чужій роботі…». Проте, перекричати солістів було важко.

Зокрема, Р.Новоженець сказав, що Шевченко нині як ніколи актуальний. Його поезії немов би сьогодні писані. Важливо не лише один раз на рік декламувати Шевченка, але і намагатись його почути. Бо його слова – це слова істини, які промовляють лише пророки. А чого вчив нас великий Кобзар? Передусім, наш священний обов’язок – виконати його заповіт: «І вражою злою кров’ю волю окропіте!»… Не почули Тараса у 1991-му році, коли проголошували Незалежність України, і біля керма в державі залишилися комуністи, кагебісти і вся інша шовіністична нечисть. Вже не секрет, що нині Україною керує клан національних меншин, де немає жодного етнічного українця. Це нащадки тих, хто чинив репресії, голодомори, втягував нас у війни за чужі інтереси…

Виставка плакатів закінчується промовистими словами Шевченка: «А щоб збудить хиренну волю, треба миром, громадою обух сталить»… Республіканці це розцінюють як необхідність національної революції в Україні.

Прес-служба ЛКО УРП

10 фото з акції «Невиконані заповіти Кобзаря» дивитися тут
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня