Фотогалерея: День народження Кобзаря. Без Януковича і Ющенка

Фотогалерея: День народження Кобзаря. Без Януковича і ЮщенкаУ середу, 9 березня, в Україні відзначили 197-річницю з дня народження Тараса Шевченка.

Урочисті заходи на офіційному рівні розпочалися в Києві з покладання квітів до пам’ятника Кобзареві. Їх очолював Микола Азаров, оскільки Президент після операції на коліні перебуває на лікарняному.

Пізніше прем’єр-міністр вилетів до Канева, де вшанував пам’ять поета на його могилі, а також вручив цьогорічні Шевченківські премії. Вручення нагород відбувалося в музеї Тараса Шевченка.

Указ глави держави про присудження премій зачитала заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман, а вручав нагороди глава уряду. Їх отримали семеро осіб – літературознавці Роман Горак і Микола-Ярослав Гнатів, диригент-постановник Микола Дядюра, режисер-постановник Анатолій Солов’яненко, оперні співаки Сергій Магера, Оксана Крамарева і Лідія Забіляста.

В указі не було згадано письменника Василя Шкляра, який відмовився від своєї нагороди на знак протесту проти перебування Дмитра Табачника на посаді міністра освіти, науки, молоді та спорту. Ганна Герман після церемонії нагородження заявила, що свою премію Шкляр зможе отримати пізніше.

Під час вручення премій у приміщенні музею спрацювала пожежна сигналізація. Однак з’ясувалося, що це був технічний збій, тому церемонію не переривали.

Відзначили річницю з дня народження Кобзаря й представники опозиції. Юлія Тимошенко відвідала музей Шевченка на його батьківщині – у селі Шевченкове Звенигородського району Черкаської області. Представники “Нашої України” поклали квіти до пам’ятника на могилі поета у Каневі, при цьому лідер партії Віктор Ющенко на захід, як очікувалося, не прибув.

А члени черкаських обласних організацій УНП, “Батьківщини” і ВО “Свобода” на честь річниці з дня народження Шевченка розгорнули державний прапор розміром 1350 кв. м (шириною 30 м і довжиною 45 м) у Черкасах на Театральній площі поблизу пам’ятника поету. Його пошила у 2007 році жителька Донецька, і він занесений Книги рекордів України як найбільший державний прапор.

Нечисленний мітинг, на який зібралося близько 200 осіб, провели представники НРУ, “Батьківщини” і “Свободи” ввечері біля пам’ятника Шевченкові у Києві. Захід тривав близько півгодини.

Фотозвіт про те, як відбувалися ці події, дивіться у новій фотогалереї Новинаря.      

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня