ЗМІ: Тайванчик почав їздити в Україну ще за Ющенка

ЗМІ: Тайванчик почав їздити в Україну ще за ЮщенкаРосійський бізнесмен Алімжан Тохтахунов, відомий як кримінальний авторитет Тайванчик, ще в 2009 році приїжджав в Україну, повідомляють Українські національні новини .

Як повідомляє видання, про це свідчать дані бази Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України.

15 вересня 2009 він прибув в Україну рейсом Шереметьєво – Київ, а 17 вересня відбув до Москви цим же рейсом. Наступного разу Тайванчик відвідав Україну в грудні того ж року.

Міністерство внутрішніх справ повідомило Коммерсантъ-Украина, що не має законних підстав для затримання на території України Алімжана Тохтахунова, розшукуваного Інтерполом за ордером, виданим США. Як зазначає газета, про це йдеться у відповіді, підписаній начальником департаменту зв`язків з громадськістю МВС Вікторією Кушнір.

“Відповідно до ст. 461 Кримінально-процесуального кодексу затримання на території України особи, що розшукується іноземною державою у зв`язку з вчиненням злочину, здійснюється органом дізнання. При цьому затримана особа негайно звільняється у разі, якщо встановлено обставини, за яких видача (екстрадиція) не проводиться “, – йдеться в документі.

Як пояснення, чому Тохтахунова не затримують при перетині українського кордону, Кушнір наводить відсутність договору про взаємну видачу злочинців між Україною і США. “На сьогодні між Україною та США підписано тільки Договір про взаємну правову допомогу в кримінальних справах (ратифікований у 2000 році), який не стосується питань видачі (екстрадиції)”, – зазначається у відповіді МВС.

Нагадаємо, минулого тижня в Україні розгорівся скандал у зв`язку з заявою Тохтахунова (відомий у кримінальних колах під кличкою Тайванчик, Узбек, Алік), що він, перебуваючи у міжнародному розшуку, вільно відвідує Україну завдяки тому, що “до влади прийшов Янукович”.

Зокрема, у четвер, 10 березня, Алімжан Тохтахунов, розшукуваний Інтерполом, відвідав матч Ліги Європи між київським Динамо і англійським Манчестер Сіті.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня