Запальний “Рушничок” святкує свій ювілей

18 березня о 16.00 год. у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва Галичини відбудеться ювілейний звітний концерт народного вокально-хореографічного ансамблю “Рушничок” під назвою “Планета пісні, танцю і любові” з нагоди 20-річчя створення ко-лективу та 50-річчя творчої діяльності його керівника – Відмінника освіти України Мари-ни Романів, – як повідомила методист відділу комунікації та зв’язків з громадськістю ЦТДЮГ Ольга Микитів.
Колектив був створений у 1992 р. на хвилі національного відродження молодої української держави. Понад 10 років тут займаються діти і молодь віком від 5 до 20 років. Ансамбль був задуманий як мобільна творча структура ЦТДЮГ, основою репертуару яко-го стала українська пісня і танець, народні звичаї і обряди, старовинні ігри, усна народна творчість. Програма, яку опановують усі вихованці “Рушничка”, складається з вокалу і хореографії (класичний і народний танець), музичної грамоти та сольфеджіо, акторської майстерності, гри на музичних інструментах, народознавства.

Ансамбль “Рушничок” учасник і лауреат Міжнародних фестивалів в Україні, Поль-щі, Литві, Латвії, Росії, Чехії, Данії, Туреччині, Болгарії, Італії.

За творчі успіхи колектив неодноразово заохочувався почесними нагородами ЦТДЮГ, Львівської міської і обласної адміністрацій. У 1995 р. Міністерство освіти України присвоїло ансамблю звання “Зразковий”, а у 2002 р. – Народного колективу. За словами Марини Романів “Наш колектив – це бурхлива багаторічна діяльність і саме зав-дяки праці ми багато досягаємо”.

Колектив має насичену програму виступів: різдвяно-новорічні програми –“Коляда”, “Вертеп”, “Добрий вечір на Меланії” – зачаровують глядача барвистим колоритом україн-ських колядок, щедрівок, віншувань, обрядів; програма “Весна іде – красу несе” побудо-вана на ліричному мелосі веснянок, обрядів Зелених та Купальських свят; героїчним сто-рінкам визвольної боротьби Української Повстанської Армії присвячена програма “Чер-вона калина”, з якою колектив успішно виступив на фестивалі “Сурми звитяги”; до Шев-ченківських днів, які щороку відзначаються у ЦТДЮГ, ансамбль підготував програму “Уклін тобі, Тарасе”; обрядові дійства “Вечорниці”, “Галицьке весілля”, “Зустрічає-мо Миколая”, “Одвічне коло” присвячені датам українського народного календаря; “Є така країна – Україна!” знайомить глядача з танцями, піснями, усною народною творчіс-тю різних регіонів України – Прикарпаття, Гуцульщини, Волині, Бойківщини, Закарпаття, Центральної України.

Читати повністю тут
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня