Яценюк зажадав від Литвина або запустити Раду-3, або перейти до голосування руками

Яценюк зажадав від Литвина або запустити Раду-3, або перейти до голосування рукамиДепутат від фракції Наша Україна-Народна самооборона, екс-спікер парламенту Арсеній Яценюк зажадав, щоб нинішній керівник парламенту Володимир Литвин негайно підписав розпорядження і ввів у дію нову систему для голосування Рада-3, або ж депутати повинні перейти до голосування руками.@page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm }P { margin-bottom: 0.21cm }–>

“Язараз зареєстрував альтернативнийзаконопроект, який передбачає наступне:або голова Верховної Ради підписуєнегайно розпорядження і включає системуРада, щоунеможливлюєголосування одним депутатом за десятьох,передбачає голосування виключно самимнародним депутатом, або тоді українськийпарламент повинен голосувати так, якцепередбаченорегламентом ВерховноїРади України — підняттям руки”, -сказав Яценюк сьогодні на брифінгу.

“Як колишнійспікер, щопроводив таку процедуру голосування,я можу зазначити, що це працює. Нехайкожен піднімає руку і говорить, за щовін, проти чого чи з якого питанняутримався”, – підкреслив Яценюк.

Якповідомлялося раніше,сьогодні Рада включила до порядкуденного проект постанови про введенняв дію нової системи для голосуванняРада-3, що передбачаєвведення реєстрації народних депутатіві фіксації результатів їх особистогоголосування за допомогою сенсорноїклавіші. Спікер підкреслив, що вже вчетвер, 17 квітня, парламент зможепроголосувати за цим проектом занаявності рішення комітету.  

Ранішесьогодні видання КоммерсантЪ-Украиназазначило, що можливеприйняття вищевказаної постанови неозначає, що модернізована системаголосування Рада-3 відразу ж будеприведена в дію: “Згідно з документом,текст якого був оприлюднений напарламентському сайті в другій половинідня (14 березня), введенняїї в експлуатацію можливе лише післяпозитивного висновку Державної службиспеціального зв`язку та захистуінформації”.

Вчора, 14 березняспікер Литвин заявив, що, згідно звисновком юристів, модернізована системаРада повинна вводитися в дію рішеннямВР, а не розпорядженням голови ВР. “Юристимені довели, що вводитися в дію ця системаповинна рішенням Верховної Ради… Я немаю права підписати відповіднерозпорядження”, – сказав спікер назасіданні погоджувальної ради, зазначивши,що парламент повинен ухвалити такерішення “з огляду на те, що потрібноприпинити політичні розмови на цютему”.  

Нагадаємо,раніше ЗМІ повідомили, що 9 березняЛитвин пішов назустріч побажаннямпредставників парламентської більшості,що виступили проти введення в дію системиголосування Рада-3. До цього, 2 березня,Литвин заявляв про намір підписатирозпорядження про введення в діюмодернізованого програмного системногокомплексу для голосування Рада-3 7-11березня.

При цьому, лідер фракціїПартії регіонів Олександр Єфремовзазначав, що правоохоронні органиповинні розслідувати установку цієїсистеми в сесійній залі парламенту натой час головою Верховної Ради АрсеніємЯценюком. Іншийрегіонал, голова комітету з питаньрегламенту, депутатської етики таорганізації роботи ВР Володимир Макеєнковисловив переконання, що, незважаючина обіцянку Литвина, Рада-3 не будевведена в дію. “Володимир Михайлович— досвідчений політик, і, оскільки булопіднято питання, йому требащось говорити”, – сказав Макеєнко.

14 березня Єфремовспрогнозував, що регіонали підтримаютьпроект постанови щодо введення в діюперсоналізованої системи для голосування,запропонованої головою Ради, а самспікер спрогнозував підтримку введенняв дію модернізованої системи голосуванняРада-3 більшістю депутатів.

***

Апарат парламентупровів сертифікацію системи Рада-3 у2008 році, коли спікером ВР був АрсенійЯценюк. Дана система передбачає, щоголосування депутат починає з натисненнясенсорної клавіші, утримуючи яку, вінповинен натиснути кнопку “За”,”Проти”, або “Утримався”.Передбачається, що якщо протягом 11відведених для голосування секундпарламентарій відпустить одну з кнопок,його голос не зарахується. Вартістьнової системи склала 461 тисяч гривень.

У жовтні 2009 року голова Ради ВолодимирЛитвин зареєстрував законопроект, якимпарламенту пропонується голосувати задопомогою модернізованої системиголосування Рада-3 з використаннямсенсорної клавіші. Доцього Литвин висловлював сумніви врезультативності можливого введенняв експлуатацію Ради-3, зазначаючи,що цю систему можна обдурити за допомогоюмобільного телефону.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня