У Японії в довгостроковій перспективі необхідність відновлення позитивно вплине на економіку

У Японії в короткостроковій перспективі на ринку пануватимуть панічні настрої з розпродажем всіх видів ризикованих активів, зокрема сировини, проте потім ситуація повинна прийти в норму. Таку думку висловила партнер UFG Wealth Management Оксана Кучура, пише РБК daily.
«У середньо- і довгостроковій перспективі необхідність відновлення позитивно вплине як на саму економіку Японії, так і на ринки сировини. Зросте попит на промислові метали, перш за все алюміній, сталь і мідь. В результаті ціни на метали і енергоресурси після короткої або середньострокової корекції виростуть, оскільки, по суті, мова йде про відновлення інфраструктури на суму більше 400 млрд дол. (8% ВВП)», – сказала експерт.

За даними Reuters, з моменту землетрусу японський фондовий ринок втратив вже більше 720 млрд дол. Індекс Nikkey 225 за підсумками вчорашньої торгової сесії впав на 10,6%, відкатавшись до найнижчого рівня з квітня 2009 р. Так, наприклад, акції TEPCO з 11 березня впали більш ніж на 43%, а вартість CDS, що страхують від дефолта протягом десяти років, виросла на 270%.

Щоб запобігти паніці, Центробанк Японії закачав за останні два дні на фінансовий ринок рекордний обсяг ліквідності – 23 трлн ієн (284,5 млрд дол.). Проте інвестори знаходять дії регулятора недостатніми. «Хаос на ринку не припиниться до тих пір, поки Банк Японії не зробить жорсткіших дій», – заявив головний економіст по Японії Credit Agricole CIB and CLSA Сузуму Като.

Природна катастрофа в Японії не викличе нову глобальну економічну рецесію

Природна катастрофа в Японії змусить Токіо піти на непопулярні заходи, наприклад схвалити фінансування відновлення країни за рахунок збільшення податків, вважає голова Ради економічних експертів при уряді ФРН, президент Центру європейських економічних досліджень (ZEW) у Маннгеймі професор Вольфганг Франц, передає РБК-daily.

Виходячи з попереднього досвіду можна сказати, що збиток від землетрусів призводить лише до короткострокових спадів виробництва і попиту на світових ринках, проте слід визнати, що раніше мова йшла про катастрофи меншого масштабу. «І все ж, з усіма застереженнями, можна сказати: нова глобальна економічна рецесія нам не загрожує», – зазначив експерт.

За його словами, незважаючи на свої перші заяви, уряду Японії, ймовірно, все-таки доведеться зважаючи на великий держборг розглядати варіант фінансування відбудови народного господарства за рахунок збільшення, хоча б частково, прибуткового податку або податку з обігу. Влада могла б, наприклад, ввести щось подібне до солідарного податку у зв’язку з землетрусом.

«Звичайно, міра ця непопулярна, але чим швидше вона буде здійснена, тим з більшим розумінням її сприймуть платники податків, адже в їхній пам’яті ще будуть свіжі картини страшної катастрофи, – заявив В.Франц .- Таким чином можна уникнути і загрози державного дефолту».

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня