Закриття шкіл: у Макіївці директор школи не пустила помічників Яценюка і Мовчана

Закриття шкіл: у Макіївці директор школи не пустила помічників Яценюка і МовчанаДиректор української школи № 3 міста Макіївки, яку влада планує закрити, не дозволила батькам учнів і помічникам народних депутатів проводити в школі збори, на яких обговорювалося питання про недопущення закриття цього навчального закладу.

Про це повідомили обурені батьки учнів школи № 3, а також помічник-консультант народного депутата Арсенія Яценюка Сергій Чирін і помічник-консультант народного депутата Павла Мовчана Марія Олійник.

Батьки школярів пояснили, що самі вчора запросили Олійника та Чиріна перебувати на зборах у присутності директора школи, щоб вони надали їм правову допомогу у відстоюванні своїх законних інтересів щодо недопущення закриття даного навчального закладу.

“Директор просто грубо виставила нас за поріг школи і відмовилася спілкуватися з нами, аргументуючи тим, що вона не хоче, щоб у зборів “було якесь політичне забарвлення” і щоб “тут збиралися політичні партії”, – повідомили батьки. – Хоча ніхто з нас і не думав про політику, а думав про плачевну долю наших дітей, яка їх чекає, якщо буде закрита школа … Саме це болюче питання ми і хотіли обговорити”.

Батьки повідомили, що вже скерували свої протестні листи керівникам міста, області, країни, депутатам міської ради і народним депутатам України з проханням “припинити свавілля” і не допустити закриття макіївської школи № 3. “Якщо не скасують положення про закриття школи, ми будемо застосовувати екстрені заходи, перейдемо до акцій протесту”, – процитували батьки текст своїх звернень.

При цьому батьки учнів висловили обурення тим, що їхні звернення поки залишаються без відповіді і до всього директор вчора їх “виставила на вулицю, не вислухавши і не давши провести збори в приміщенні школи”.

У свою чергу, Олійник повідомила, що коли прийшла разом з Чиріним на запрошення батьків до школи № 3, директор зустріла їх внизу будівлі і заявила, що не пропустить.

“Ми, звичайно, пройшли в клас. Але слідом зайшла директор і сказала:” Звільніть приміщення, я не дозволяю вам в державній установі зустрічатися з батьками”. Ми сказали, що ми не тільки з батьками, а разом з вами хотіли обговорити ситуацію, послухати всі аргументи щодо закриття школи”, – повідомила Олійник. За її словами, “директор сказала, що “цього не може бути, очистіть приміщення” і вигнала їх на вулицю.

Помічник Яценюка Чирін також обурений поведінкою директора, яка, за його словами, “хоче через коліно” примусити батьків учнів та громадськість замовкнути і покірно погодитися з рішенням міської влади закрити українську школу № 3.

Як повідомлялося, в Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл.

Зараз відомо про закриття україномовних шкіл регіону, проти чого активно протестують батьки учнів.

У Макіївці Донецької області батьки учнів загальноосвітньої школи № 44 (школа з 2000 року має статус україномовної) домоглися того, щоб їхній навчальний заклад не закривали.

25 лютого Президент Віктор Янукович у прямому ефірі в рамках проекту Розмова з країною запевнив, що припинить тенденцію закриття шкіл з українською мовою викладання, якщо такі факти будуть виявлені в ході відповідної перевірки.

Тим часом народні депутати Вадим Колесніченко та Іван Попеску (фракція Партії регіонів) пропонують на законодавчому рівні заборонити ліквідацію в Україні навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин України.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня