Син Чорновола вважає, що Кучму потрібно допитати у справі про загибель його батька

Син Чорновола вважає, що Кучму потрібно допитати у справі про загибель його батькаНародний депутат Тарас Чорновіл вважає, що другого президента України Леоніда Кучму необхідно допитати у справі про вбивство лідера Народного руху В`ячеслава Чорновола.

“Я так думаю, що питання повинні були бути поставлені і Леоніду Кучмі та керівникам його адміністрації, які в той період координували силові структури”, – сказав Чорновіл.

“Очевидно, що потрібно провести допити низки осіб, які в той період були в керівництві МВС”, – зазначив Чорновіл.

Він також вважає, що в справі про вбивство його батька повинні допитати також і Олексія Пукача, а також тодішнє керівництво СБУ і людей, які в той період курирували виборчі штаби кандидата в президенти Кучми.

“Я далекий від того, щоб напряму звинувачувати Кучму у вбивстві В`ячеслава Чорновола, але я думаю, що вбивство сталося для того, щоб в першу чергу не була зламана добре відпрацьована схема Президент проти комуністів. Я думаю, що Кучму все одно б привели до перемоги (на виборах), але набагато більшими коштами і важче, якщо б ця схема була зламана”, – сказав Чорновіл.

За його словами, не відповідають дійсності заяви про те, що активізація справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, порушення кримінальної справи проти Кучми автоматично пов`язане з так званою активізацією справи з розслідування вбивства Чорновола.

При цьому Чорновіл зазначив, що ті обставини, які склалися на сьогоднішній день, могли б допомогти і створити “дуже хороший фон для розкриття цієї справи, оскільки недоторканних з періоду Леоніда Кучми на сьогоднішній день немає”.

Він висловив упевненість в тому, що сьогодні можна було б допитати і отримати серйозну інформацію від багатьох можливих фігурантів у справі про вбивство В`ячеслава Чорновола. “Але, очевидно, не вистачає політичної волі”, – додав депутат.

“Тому мій остаточний висновок – прямої протидії, як це було при Кучмі і при Ющенку, у справі В`ячеслава Чорновола, немає … і розслідувати справу можна”, – переконаний депутат. Водночас, на думку Чорновола, зацікавленості у розкритті справи Чорновола поки що у нової влади також немає.

При цьому Чорновіл уточнив, що інформація про те, що Генеральна прокуратура скерувала в міліцію на дорозслідування справу про вбивство Чорновола, було подано неправильно, оскільки цю справу спрямували ​​ще восени 2010 року.

Як відомо, сьогодні, 25 березня, виповнюється 12 років від дня загибелі одного із засновників і лідера Народного Руху України, політичного і громадського діяча В`ячеслава Чорновола.

Чорновіл трагічно загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі під Києвом, коли його автомобіль зіткнувся з КамАЗом із причепом, що розвертався на шосе.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня