C. Жадан&Ойра&Кириченко – харківські перфоменси 9 квітня!

9 квітня цього року о 17.00 в Харківській міській художній галереї

«Мандрівники» – це нова робота проекту Ойра&Кириченко спільно з Сергієм Жаданом, уривки з якої ми хочемо презентувати. Історія співпраці Сергія Жадана з «Ойрою» почалася близько десяти років тому. Саме тоді музикантами було створено кілька композицій на слова Сергія, зокрема – пісню «Купальська», що зазнала згодом рекордної кількості обробок та аранжувань. Попри те, що творчі шляхи музикантів та письменника протягом останніх років перетинались незліченну кількість разів, ідея спільного проекту C.Жадан&Ойра&Кириченко виникла цілком спонтанно лише пару років тому. Результатом цього експерименту стала надзвичайно цікава та несподівана мішанина з фолку, електроніки, хіп-хопу та ліричного текстового наповнення. Крім того до проекту приєдналися візуальні арт-містерії від художньої студії НаУКМА «Антресоля», та сучасна хореографія Марії Дементьєвої.

«Клубок Мокоші» – це архаїчні дохристиянські співи, зібрані «Ойрою» під час фольклорних експедицій, настояні на електронній музиці Кириченка та приправлені звучанням народних акустичних інструментів. Інтерпретації автентичних творів сяють різноманітним звуковим забарвленням. Тут можна почути «ембіент» та електронні експерименти, музику живої природи та шум індустріального середовища. Весь цей, поза сумнівом, яскравий витвір мистецтва здатен розчиняти й поглинати в собі слухача та керувати його уявою.

Сергій Жадан — поет, прозаїк, перекладач, есеїст, органзіатор літературних фестивалів та рок-концертів.

Ойра&Кириченко — «Ойра» любить експериментувати з фольклором, Андрій – крос-жанровий електронний музикант, який об’єднує акустичну та цифрову естетики, шум і мелодії. Група називається «Ойра». Що таке «Ойра»? Слов’янський Дух щасливої долі. А ще ввічлива форма звертання до людини в Японії. А може східно-сахалінська назва ялівця. Або такий варіант – ріка в Сибіру. А як вам таке: народності в Монголії та Китаї. Загалом, усе разом, різно-народне, різно-давнє, але глобальне.

Марія Дементьєва – срібний призер Чемпіонату світу з dance-show (Італія), учасник проекту «Українське мистецтво – Європі» (Польща, Німеччина, Франція, Голландія, Бельгія), організатор та постановник танцювальних флеш – мобів.

Ігор Цикура, Катя Горностай, Діма Червоний – автори, чиї фото-, відео, та графічні асоціації створять візуальну частину проекту. З особистих рефлексій виникатиме спільне «тут і зараз», безпосередньо під час виступу. Кінець кінців, ми всі живимося світлом. Архаїчно складний ланцюжок перетворення енергії не повинен замилювати нам очей. Зрештою, блукаючи між джерелами світла ( від зірки до зірки? Від дня до дня? Від надії до відчаю?) маємо шанс прожити саме те – інше – справжнє життя, яке так відрізняється від фізіологічного існування.

Перфоменс відбудеться за адресою:

м. Харків

вул. Чернишевска, 15

тел: (057) 706-16-20

Вхід: 30 грн.

Відео з київського виступу (Звуковідеоданс-перфоменс “КЛУБОК МОКОШІ” Ойра+Кириченко):

http://www.youtube.com/watch?v=dTu_MIVzlE4

andrey@nexsound.org

www.nexsound.org

http://tsikura.com.ua

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня