Українську книгу – українцям у Польщі: ламаємо неправильні стереотипи

Благодійна акція «Українська книга – українцям у Польщі» мала на меті зламати певні стереотипи, які мали місце останні десятиріччя, коли українці зі сходу ходили з протягнутою рукою, волаючи про допомогу у діаспори та українців західних регіонів щодо надходження української літератури та книжок. Вперше українці Сходу виступили у ролі благодійників, які самі спроможні надати допомогу своїм побратимам на чужині.
До Президента БФ «Підтримки Українських ініціатив» Дмитра Снєгирьова з відкритим листом звернулися представники «Фундація Тернопільська», яка є українською культурологічною організацію, зареєстрованою у м. Жирардові, у Польщі.

У місті Жирардові за підтримки влади міста Жирардова та Жирардівського повіту буде відкрито при міській бібліотеці відділ української літератури. Відділ української літератури – це нова модель впровадження української літератури в польському середовищі, де вже роками перебувають громадяни України і мають велику потребу в друкованому слові з України. Українська бібліотека має стати тим культурним центром, який би притягував українців до спільного культурного середовища.

Бюджет міської бібліотеки м.Жирардова, де буде відкрито відділ української літератури, не передбачає закупівлі книг з України. Купівля книг відбувається традиційно на польському книжковому ринку. Тому відділ української літератури постає завдяки ентузіазму небайдужих до української літератури людей.

Розуміючи, що українська книжка буде служити розвитку нашої культури і ідентичності, Благодійний фонд Підтримки Українських ініціатив ухвалив рішення подарувати українські книжки для поповнення фонду бібліотеки. Крім власних книжок, які належать безпосередньо Фонду, будуть передані книжки, зібрані представниками політичних партій, громадських організацій та пересіченими луганчанами, які відгукнулися на заклик Д.Снєгирьова взяти участь у цій благодійній акції.

На заклик Д.Снєгирьова щодо участі у благодійній акції відгукнулися – Українська партія (голова обласної організації Д.Макаренко), Конгрес українських націоналістів (голова ОО О.Антонов), УРП « Собор» (голова ОО С.Мельничук), «Тризуб ім. С.Бандери (голова І.Єфремов).

Серед благодійників , які надали свої книжки, хотілося би виділити – Українську бібліотечну асоціацію та Героя України Л. Лук’яненка, Народного депутата України попередніх скликань.

Коментуючи перебіг подій навколо акції Д. Снєгирьов підкреслив наступне: “Фонд має великий досвід у проведенні подібних акцій. Свого часу мною була започаткована акція «Українська книжка -українцям Луганщини». ЇЇ результатом стало відкриття трьох українських бібліотек на теренах Луганської області, поповнення бібліотечного фонду Сєверодонецької школи – інтернату ім.В.Чорновола, Білолуцької української гімназії, дитячого садочку «Антошка» м. Ровеньки та освітніх закладів Ровеньківського та Краснолучського районів.

Благодійна акція «Українська книга – українцям у Польщі» мала на меті зламати певні стереотипи, які мали місце останні десятиріччя, коли українці зі сходу ходили з протягнутою рукою волаючи про допомогу у діаспори та українців західних регіонів щодо надходження української літератури та книжок. Вперше українці Сходу виступили у ролі благодійників, які самі спроможні надати допомогу своїм побратимам на чужині.

Акція безстрокова. Тому бажаючі приєднатися до неї можуть висилати книжки на адресу Фонду: М.Луганськ, вул.. Фрунзе 1а, 34» – повідомляє Прес-служба БФ Підтримки Українських ініціатив.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня