Депутат НУНС: На плівках Мельниченка зафіксовано розмови Кучми з Азаровим і Януковичем

Депутат НУНС: На плівках Мельниченка зафіксовано розмови Кучми з Азаровим і ЯнуковичемДепутат Верховної Ради від фракції Блоку Наша Україна – Народна Самооборона Юрій Гримчак просить Генеральну прокуратуру перевірити можливу причетність Президента Віктора Януковича та прем`єр-міністра Миколи Азарова до ряду злочинів, які згадуються в записах колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби партії Народна Самооборона.

“Гримчак звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки тапрокурора Києва (Анатолія) Мельника з заявою про скоєння злочину чиннимпрем`єр-міністром Миколою Азаровим і Віктором Януковичем, які зафіксовані наплівках Мельниченка”, – сказано повідомленні.

Зокрема у зверненні до генпрокурора депутат зазначає, що в записахМельниченка зафіксовано розмови колишнього Президента (1994-2005) Леоніда Кучмиз різними особами щодо подій, участь у яких має ознаки злочинів.

Згідно з повідомленням, на цих плівках зафіксовані розмови Кучми з Азаровимі Януковичем.

Як повідомлялося, 22 березня перший заступник генерального прокурора РенатКузьмін заявив, що записи Мельниченка визнані речовими доказами у справі провбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Він також заявив, що колишній Президент України Леонід Кучма підозрюється впричетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Він повідомив, що ЛеонідуКучмі обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

***

Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року в центрі Києва дорогою додому, а через півтора місяця після його зникнення в одному з лісів Київської області було виявлено розчленоване і обезголовлене тіло чоловіка, яке, за багатьма ознаками, могло належати журналісту. Після серії експертиз ДНК генпрокуратура визнала, що останки – тіло Гонгадзе. 

У листопаді 2000 року в парламенті були оприлюднені аудіозаписи, нібито зроблені в кабінеті президента Кучми офіцером його охорони. На цих плівках люди з голосами, схожими на голоси президента, його оточення і голови МВС, обговорюють можливість усунення Гонгадзе і варіанти тиску на опозицію та ЗМІ.

Вбивство журналіста Гонгадзе стало найбільшим політичним скандалом в історії незалежної України. 

У 2009 році Служба безпеки України повідомила, що затримала одного з головних підозрюваних у вбивстві Гонгадзе – екс-генерала міліції Олексія Пукача. Восени 2010 року прокуратура заявила, що завершила досудове розслідування справи.

14 вересня 2010 Генеральна прокуратура повідомила, що досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням Пукача у вчиненні вбивства журналіста Гонгадзе завершується, замовником вважається екс-глава МВС Юрій Кравченко.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня