Вітренко вимагає від ГПУ виявити замовника замаху на її життя у 1999 році

Вітренко вимагає від ГПУ виявити замовника замаху на її життя у 1999 роціЛідер Прогресивно-соціалістичної партії України Наталія Вітренко хоче, щоб Генеральна прокуратура України вкотре порушила кримінальну справу про замах на її життя.

“Я впевнена, що Генеральна прокуратура України, якщо вона так завзято береться за справи десятирічної давності, зобов`язана розслідувати справу про те, хто був замовником замаху на моє життя 2 жовтня 1999 року”, – заявила лідер Вітренко в коментарі УНН.

“Тому що замовника тоді так і не визначили. Вирок суд говорив, що організатором цього теракту був Сергій Іванченко, довірена особа Олександра Мороза. А хто замовляв це все, так і не сказали. І якщо Мельниченкові відомо щось інше, він має якісь інші факти і докази, то він зобов`язаний надати їх Генпрокуратурі”, – наголосила Вітренко.

На її переконання, ненадання цих даних – це злочин, оскільки Мельниченко, на її думку, “не має права щось приховувати”. “А Генеральна прокуратура, безумовно, повинна розслідувати цю справу і виявити справжнього замовника”, – підсумувала Вітренко.

Нагадаємо, як повідомляли раніше ЗМІ, Мельниченко стверджує, що теракт проти Наталії Вітренко в 1999 році було організовано Службою безпеки України. Тоді Наталія Вітренко була народним депутатом, кандидатом у президенти і входила в першу трійку кандидатів-лідерів соціологічних опитувань. За словами Мельниченка, теракт було здійснено на користь чинного на той момент президента і кандидата в президенти Леоніда Кучми.

Влітку 2001 року Дніпропетровський обласний суд виніс вирок у справі про замах на лідера ПСПУ у 1999 році. Сергій Іванченко та його брат Володимир Іванченко, обвинувачені в цьому злочині, отримали по 15 років позбавлення волі. Лідер Соцпартії України Олександр Мороз тоді заявив, що суд виконав “замовлення”.

***

2 жовтня 1999 у Кривому Розі після зустрічі з виборцями в кандидата у президенти Наталію Вітренко, лідера Прогресивної соціалістичної партії, народних депутатів Володимира Марченка та Наталію Лимар, а також у виборців, які їх оточували, було кинуто 2 гранати РГД-5. У результаті нападу Вітренко отримала осколкові поранення в черевну порожнину. Постраждали 45 осіб, одна з них померла.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня