МЗС: 35 українців просять їх терміново евакуювати з Лівії

МЗС: 35 українців просять їх терміново евакуювати з ЛівіїУкраїна має намір евакуювати 35 своїх громадян з Лівії до Тунісу 30 березня, повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дікусаров.

За його словами, ці українці заявили, що хочуть залишити територію Лівії терміново.

“Ми хочемо, не чекаючи заходу в порт Костянтина Ольшанського, евакуювати цих українців іншим шляхом”, – сказав Дікусар.

У зв`язку з цим українське посольство організувало автобусний рейс до Тунісу із супроводом лівійської поліції.

За словами представника МЗС, зараз всі 35 українців перебувають у Тріполі і забезпечені місцями в готелях.

Крім того, МЗС розглядає варіанти портів заходу десантного корабля Костянтин Ольшанський для забезпечення безпечної евакуації громадян України з території з Лівії. “Корабель зайде в порт, коли ми будемо повністю впевнені в безпеці порту”, – сказав він.

За словами Дикусарова, зараз розглядається кілька варіантів портів прибуття корабля, у тому числі Тріполі, Бенгазі і Тобрук. Він також повідомив, що більша частина українців, які залишилися на території Лівії, живе у віддалених від узбережжя районах.

Однак посольство України готове забезпечити своєчасну доставку українців у порт для евакуації. “Коли ми будемо знати точний порт прибуття, всі громадяни України будуть проінформовані, і ми будемо всіма способами переконувати їх погодитися на евакуацію”, – сказав представник МЗС.

За його словами, наразі дипломати встановили контакт з більш ніж 700 українцями, з них понад 150 погодилися на евакуацію.

Як повідомлялося, великий десантний корабель ВМС України Костянтин Ольшанський перебуває у нейтральних водах поряд з узбережжям Лівії. Раніше МЗС України наполегливо закликало українців у Лівії залишити цю країну цим кораблем.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня