Донецька облрада звернулася до Ради щодо неприпустимості героїзації Бандери

Донецька облрада звернулася до Ради щодо неприпустимості героїзації БандериДонецька обласна рада прийняла звернення до народних депутатів України щодо неприпустимості героїзації Степана Бандери та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 29 березня, на 3-ій сесії обласної ради 6 скликання.

Доповідачем виступила депутат облради від Компартії Ірина Попова.

Попова закликала позбутися від таких “ганебних героїв, як Степан Бандера”.

“Розвиток подій в останні роки показує, що потенційна загроза відродження неофашизму стає реальністю. Використовуючи як підставу для деструктивних дій скасування Указу президента України 46/2010 від 20 січня 2010 року про присвоєння Степану Бандері звання Героя, націоналістичні сили намагаються дестабілізувати політичну ситуацію в державі. Це викликає серйозну стурбованість Донецької обласної ради”, – сказано в тексті звернення.

“Ми вважаємо скасування указу 46/2010 від 20 січня 2010 року актом відновлення історичної справедливості і свідченням намірів держави дотримуватися загальнолюдських норм гуманізму, європейської демократії і права”, – заявили депутати облради.

Нагадаємо, 25 лютого Президент Віктор Янукович, відповідаючи в прямому ефірі на запитання громадян країни, ухилився від відповіді на запитання про його ставлення до скасування судами указів попереднього глави держави Віктора Ющенка про присвоєння провідникові Організації українських націоналістів Степану Бандері і головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу звання Героя України.

“Ні в якому разі нам не треба шукати прості відповіді на складні питання, ні в якому разі. І дуже важливо пам`ятати, що ми не повинні шукати розбіжності серед наших людей. А треба нам шукати як і на чому об`єднуватися, а хто буде вірити в яких героїв, – нехай вірять: ніхто нікому не заперечує. Слава Богу, ми живемо в демократичній країні”, – зазначив Янукович.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня