МЗС: Українці не хочуть евакуюватися з Японії

МЗС: Українці не хочуть евакуюватися з ЯпоніїУкраїнські громадяни не зверталися до Посольства України в Японії щодо евакуації на Батьківщину, заявив керівник прес-служби МЗС України Олександр Дікусаров.

“На сьогоднішній день у нас немає звернень громадян України в посольство з проханням про евакуацію. Якщо такі звернення з`являться, вони будуть відпрацьовуватись”, – сказав працівник МЗС.

При цьому він зазначив, що ситуація в Японії не викликає занепокоєння.

“У цілому ми оцінюємо соціальну ситуацію як більш-менш стабільну, яка не викликає стурбованості, в тому числі наших громадян, які там перебувають”, – сказав Дікусаров.

Крім того, він додав, що Україна вже евакуювала 190 своїх громадян зі 1590. Так, в останньому літаку, який евакуював українських громадян з Японії, були порожніми близько 100 місць.

Нагадаємо, після потужного землетрусу, що стався 11 березня в Японії, через відмову системи охолоджування на АЕС Фукусіма-1 сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше зафіксовано вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. Пізніше стала з`являтися інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах харчування. 20 березня уряд Японії оголосив, що АЕС Фукусіма-1 буде закрита.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня