ВАСУ переніс розгляд справи про позбавлення Бандери звання Героя через хворобу судді

ВАСУ переніс розгляд справи про позбавлення Бандери звання Героя через хворобу суддіВищий адміністративний суд України переніс розгляд справи про позбавлення Степана Бандери звання Героя України, пояснивши це хворобою судді.

Про це повідомили в прес-службі Нашої України з посиланням на юриста партії В`ячеслава Мартинюка, який представляє в суді сторону екс-президента України Віктора Ющенка.

За словами Мартинюка, сьогодні у суді до початку засідання з`явилося офіційне повідомлення, в якому йшлося про те, що розгляд справи щодо Бандери переноситься на невизначений термін через хворобу судді Леонтович, яка веде цю справу.

Вона не відкидає, що хвороба судді – “це лише підстава для того, щоб перенести розгляд справи до моменту розгляду аналогічної справи щодо Романа Шухевича”.

Він також не відкидає, що справу перенесено у зв`язку з тим, що колегія суддів “не хоче брати на себе відповідальності за таке рішення”.

Мартинюк наголосив: “Рішення двох попередніх судів стосовно Бандери є незаконним і необґрунтованим, прийнятими з численними порушеннями норм матеріального та процесуального права. Крім того, воно має політичний характер, що є доказом того, що судова система останнім часом стає все більш залежною від вказівок Адміністрації Президента”.

Нагадаємо, сьогодні Вищий адміністративний суд України повинен був розглядати касаційну скаргу у справі про визнання протиправним указу тодішнього президента Ющенка про присвоєння звання Героя України Бандері.

Ющенко звернувся до ВАСУ з касаційною скаргою, в якій вимагав скасувати рішення суду першої інстанції та апеляційної інстанції, і відмовити в позові донецькому адвокату Володимиру Оленцевичу.

У квітні 2010 року Донецький окружний адміністративний суд ухвалив рішення про визнання недійсним указу Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України.

23 червня 2010 Донецький апеляційний адміністративний суд залишив це рішення в силі.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня