В Україні виявили сліди радіації з Фукусіма-1

В Україні виявили сліди радіації з Фукусіма-1Державна інспекція ядерного регулювання України офіційно зареєструвала на території України наявність слідів йоду-131 з аварійної АЕС Фукусіма-1.

27 березня йод-131 зафіксували в мікроскопічній мінімально вимірюваній концентрації, повідомив головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев.

За його словами, АЕС України працюють у штатному режимі, контроль радіаційної обстановки здійснюється в режимі онлайн – підвищення рівня потужності дози гамма-випромінювання на території Україні не спостерігається.

5 днів тому сліди йоду-131 з Фукусіма-1 в повітрі зареєстрували у США і Канаді. Три дні тому – у Франції, Болгарії, Чехії та Фінляндії. Сьогодні сліди радіоактивних ізотопів йоду-131 виявили в шотландському Глазго та англійському Оксфордширі.

Як повідомляє прес-служба Київського інституту проблем управління імені Горшеніна, з ізотопом цезію-137 ситуація складніша. Додатковий вміст у повітрі цезію-137 японського походження в Україну встановити неможливо. У 30-кілометрових зонах спостереження навколо діючих АЕС аналізам заважає цезій-137 Чорнобильського походження. У Київській області вміст ізотопів цезію-137 становить 4,4 х10-5 Бк/м3.

“Відповідно до Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97) концентрація згаданих радіонуклідів у тисячі разів нижче рівня, який вимагає реагування. Допустима концентрація ізотопу йоду-131 для населення становить 4 Бк/м3, ізотопу цезію-137 – 0,8 Бк / м3 “, – сказав Гашев.

Як повідомлялося, Україна вже кілька років не проводить дезактивацію земель, забруднених радіацією після Чорнобильської катастрофи. З ґрунту радіоактивний цезій потрапляє в рослини, молоко, м`ясо й організм людини.

За матеріалами: Фокус

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня