«Землетрус» по-львівськи

31 березня десятки тисяч львів’ян пікетуватимуть міську раду з вимогою – скасувати фіскальні земельні тарифи.
29 березня у Львівському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Землетрус по-львівськи: громада вимагає скасувати фіскальну ухвалу Львівської міської ради про нові тарифи на землю, які зруйнують промисловість і городництво. Оголошення акції протесту під стінами Ратуші». Його учасники: представники Об’єднання організацій роботодавців Львівщини, Об’єднання профспілок Львівщини, об’єднання садівників-любителів та городників Львівщини, керівники підприємств розповіли про катастрофічні наслідки, які матиме для львів’ян збільшення з 1 січня 20011 року плати за землю. Єдиним виходом із ситуації, що загрожує підприємствам – банкрутством, працівникам – безробіттям, львів’янам – зростанням цін на товари і послуги, а міському бюджету – дефіцитом – як підсумували учасники засідання – є негайне скасування ухвали Львівської міської ради, яка узаконила стрімке збільшення у 10 разів тарифів на львівську землю.

Два роки тому, 18 червня 2009 року, Львівська міська рада прийняла ухвалу №2712. Цей документ затвердив нову грошову оцінку земель міста. А з 1 січня 2011 року для всіх орендарів землі, що перебуває у комунальній власності Львова, запроваджено нові ставки орендної плати. Якщо мінімальна ціна за 1 квадратний метр землі в 1999 році становила 28,3 грн, у 2009 – 272, 77 грн, то нова перевищує попередню у 9,6 разу. Якщо врахувати коефіцієнт щорічної індексації за всі десять років (1999-2009), то порівняно з минулим роком виросла майже в 6 разів. А в окремих економіко-планувальних зонах більше, ніж у 10 разів.

Підвищення орендної плати за землю призведе до збільшення собівартості продукції. А це зупинить зростання заробітної плати, поставить на коліна малий і середній бізнес, який уже потерпає від Податкового кодексу, доведе до банкрутства великі виробничі об’єкти і зробить їхню продукцію неконкурентноздатною. Такі наслідки запровадження нових тарифів на землю змалював голова ради Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Іван Ривак. «За нами – тисячі роботодавців, які забезпечують роботою десятки тисяч працівників. Збільшення орендних ставок на землю призведе також до подорожчання щоденних споживчих послуг і товарів щоденного вжитку, позначиться на кожному мешканці Львова, який змушений буде переплачувати за товари і послуги в 3-4 рази»,- підсумував Іван Ривак.

Читати повністю тут
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня