Глава МЗС заявив, що Україна може озброїти Бруней

Глава МЗС заявив, що Україна може озброїти БрунейМіністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україні є що запропонувати Брунею для зміцнення власної обороноздатності.

“У нас є що запропонувати для зміцнення обороноздатності цієї невеликої країни. Звичайно, тут не йдеться про якісь величезні обсяги поставок”, – сказав глава українського зовнішньополітичного відомства журналістам сьогодні в Бандар-Сері-Бегавані (Бруней), коментуючи підсумки двосторонніх переговорів Президента України Віктора Януковича і султана Брунею Хассанала Болкіаха (Hassanal Bolkiah).

Грищенко зазначив, що меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України та урядом султана зі співробітництва у сфері оборони передбачає навчання українськими фахівцями брунейських військовослужбовців та створення умов для ефективного здійснення поставок тих видів військової техніки, які цікавлять партнерів у Брунеї.

“Думаю, що у нас є те, що може цікавити саме відповідальних за оборону Брунею”, – резюмував міністр.

Генеральний директор державного концерну Укроборонекспорт Дмитро Саламатін сьогодні також повідомив, що Україна і Бруней ведуть переговори у військово-технічній сфері. “У нас хороші перспективи з вибудовування взаємин у військово-технічній сфері”, – сказав він на прес-конференції у місті Бандар-Сері-Бегаван.

Саламатін також висловив надію, що найближчим часом сторони перейдуть до обговорення конкретних питань. Однак, при цьому він не назвав в яких саме сферах буде співпраця. “Ми презентували весь спектр можливостей, які мають в українському військово-промисловому комплексі. Ці можливості дуже зацікавили наших партнерів. Я сподіваюся, що переговори будуть продуктивними”, – сказав він.

Водночас, Саламатін повідомив, що 6-9 липня цього року Укрспецекспорт візьме участь у виставці продукції оборонно-промислового комплексу, яка відбуватиметься в Брунеї.

Генеральний директор державного концерну Укроборонекспорт Дмитро Саламатін перебуває у складі державної делегації України в Брунеї.

Як уже повідомлялося, сьогодні міністр закордонних справ також повідомив, що Україна вивчає можливість своєї участі в брунейських проектах з видобутку нафти і газу.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович разом з державною делегацією перебуває у Брунеї з державним візитом 29-31 березня. У рамках візиту було підписано міжурядовий меморандум про співробітництво в сфері оборони. Документом передбачено проведення спільних військових навчань, обмін персоналом, співробітництво в галузі оборонної промисловості, реформування збройних сил обох країн. У меморандумі також закладені основи українсько-брунейського співробітництва в оборонній і військово-технічній сферах, врегульовані питання захисту інформації та охорони прав інтелектуальної власності обох країн. Документом передбачено створення постійно чинного спільного комітету оборонних відомств двох країн.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня