Україна домовилася з Брунеєм про безвізовий режим

Україна домовилася з Брунеєм про безвізовий режимУкраїна і Бруней домовилися про взаємне скасування віз для громадян обох країн, що користуються паспортами для виїзду за кордон, а також про співробітництво у сфері інвестицій та енергетики.

Відповідна міжурядова угода про скасування віз між країнами була підписана 30 березня в рамках візиту Януковича до Брунею, між Кабінетом міністрів України та урядом Його Величності Султана Брунею.

Документом передбачено право громадян України і Брунею перебувати на території кожної з держав без віз терміном до 30 діб.

“Ми намагаємося зробити поїздки наших громадян як поблизу наших кордонів, так і віддалених країн більш полегшеними і це, як мені здається, є тим сигналом, який очікує суспільство”, – сказав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

При цьому, глава українського зовнішньополітичного відомства висловив припущення, що в Бруней буде їздити відносно невелика кількість українців.

“Звичайно, в цю країну, напевно, українців буде приїжджати небагато. Але, тим не менше, є люди, які зацікавлені в тому, щоб відвідати місця, де не так багато людей, де прекрасна природа, де вони почувають себе в якомусь зовсім новому середовищі “, – зазначив міністр.

Крім того Україна зацікавилася у розвитку співпраці з Брунеєм в енергетичній та інвестиційній сферах, заявив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.

“Щодо енергетичного партнерства – тут прихований великий потенціал, та, використовуючи всі важелі, Україна може досягти великих результатів”, – вважає він.

Говорячи про перспективи інвестиційної співпраці з Брунеєм, Каськів нагадав, що ця країна володіє 17-м за величиною в світі суверенним фондом з обсягом в 30 млрд. доларів.

“Це велика можливість для інвестицій”, – сказав чиновник.

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україні є що запропонувати Брунею для зміцнення власної обороноздатності.

Нагадаємо 25 березня Президент України Віктор Янукович відбув з державним візитом до країн Південно-Східної Азії: В`єтнам, Сінгапур і Бруней. Державний візит Президента до Брунею (29-31 березня) покликаний відновити позитивну динаміку політичних контактів на вищому рівні та двосторонніх відносин, яких вони набули завдяки обміну візитами глав двох держав у 2004 році.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня