Армія Каддафі відбила наступ повстанців на захід Лівії

Армія Каддафі відбила наступ повстанців на захід ЛівіїДобре озброєні і організовані сили Муаммара Каддафі зупинили у вівторок, 29 березня, швидке просування повстанців на захід Лівії.

Без підтримки західної авіації повстанці, очевидно, не здатні продовжувати наступ і навіть утримувати зайняті позиції, і у вівторок маятник в наземній фазі конфлікту хитнувся у бік Каддафі, зазначає Reuters.

Літакам міжнародної коаліції потрібно п`ять днів, щоб знищити урядові танки біля Адждабія і змусити солдатів Каддафі відступити. Це дозволило опозиції здійснити за два дні ривок у західному напрямку на 300 кілометрів і наблизитися до рідного міста лівійського лідера – Сирту.

Однак армія Каддафі спочатку зупинила наступ заколотників, а потім змусила відступити і повернула собі контроль над Навфалією в 120 кілометрах на схід від Сирту. За словами заколотників, вони були відкинуті ще далі на схід – на 25 кілометрів, в передмістя Бін-Джавада.

На заході Лівії, контрольованої переважно прихильниками Каддафі, обидва протиборчі табори говорять про контроль над третім за величиною лівійським містом – Місураті.

Тим часом у Лондоні відбулася конференція, на якій представники 40 країн і міжнародних організацій погодилися продовжувати повітряні бомбардування по лівійської території до того часу, поки Каддафі не щодо цивільного населення.

При цьому США, Великобританія і Катар заявили, що Каддафі і членам його сім`ї можна дозволити емігрувати з країни, у разі якщо вони швидко погодяться зупинити кровопролиття.

Нагадаємо, в середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відходу Каддафі, що править понад 40 років, які згодом переросли у громадянську війну між урядовими силами і повстанцями. Лівійський лідер неодноразово заявляв, що виступи організувала Аль-Каїда, і він не має наміру йти у відставку.

18 березня Рада Безпеки ООН оголосила про створення над Лівією безпольотної зони для того, щоб запобігти бомбардуванню зайнятих опозицією міст і врятувати від загибелі місцевих жителів. Документ також були передбачені можливі бойові дії без застосування наземних сил.

19 березня коаліція п`яти західних країн – США, Франції, Великобританії, Канади та Італії – почали завдавати ракетних ударів по території Лівії. Операція міжнародної коаліції отримувала назву Одіссея. Світанок. За інформацією лівійської влади, в результаті авіаударів загинули близько 100 мирних жителів.

27 березня Рада НАТО ухвалила рішення про взяття на себе командування військовою операцією коаліції в Лівії. Передача повноважень має відбутися 31 березня.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня