Генпрокуратура не дозволила відомому адвокатові Фоміну захищати Кучму

Генпрокуратура не дозволила відомому адвокатові Фоміну захищати КучмуАдвокат Ігор Фомін заявляє, що Генпрокуратура винесла постанову, згідно з якою його відведено від захисту другого президента України (1994-2005) Леоніда Кучми.

Про це Фомін повідомив сьогодні, 30 березня, під будівлею Головного слідчого управління ГПУ, куди він прибув разом з Кучмою.

“Було надано листа, з якого випливає, що винесено постанову, на підставі якої відведено від участі як захисника за даною кримінальною справою”, – сказав адвокат.

При цьому Фомін наголосив, що слідчий відмовився давати постанову в руки. За словами захисника, слідчий повідомив, що в рамках цієї кримінальної справи Фомін надавав юридичну допомогу Пукачу в 2003 році.

Фомін зазначив, що оскаржити дане питання він може тільки, звернувшись до генерального прокурора України. “Я це обов`язково зроблю”, – сказав він.

Також адвокат має право звернутися до суду у зв`язку з відведенням його від захисту Кучми.

Фомін зауважив, що в 2003 році він надавав юридичну допомогу Пукачу в рамках кримінальної справи про зловживання службовим становищем. Він зазначив, що за фабулою цієї справи Пукач дав усну команду знищити табелі обліку робочого часу співробітників міліції.

Надалі, за словами Фоміна, цю кримінальну справу було об`єднано зі справою щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. “Я тоді вже в слідчих діях не брав участі”, – наголосив адвокат.

“Я ніколи не брав участі в кримінальній справі, яка стосувалася вбивства Гонгадзе”, – резюмував Фомін, додавши, що був упевнений в тому, що має право захищати інтереси Леоніда Кучми.

Раніше Кучма заявив про наміри Генпрокуратури усунути Фоміна від справи і зазначив, що таким чином його позбавляють права на захист у повному обсязі. “Я з цим категорично не згоден … Ну, подивимося, якщо дійсно будуть підстави відвести (заявити відвід адвокату – ред.), я буду змушений знову взяти перерву на очну ставку (з екс-майором Миколою Мельниченком – ред.) – знайти ще одного адвоката”, – додав екс-президент.

Нагадаємо, Фомін був адвокатом екс-начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача у 2003-2004 роках. Днями Кучма заявив, що Ігор Фомін “ні в якому разі не брав участі у тому процесі, який дійсно має відношення до Гонгадзе”.

“Захисником Пукача він був тоді, коли Пукача звинуватили, наскільки я поінформований, у тому, що він дав команду знищити матеріали якісь, які були в міліції, по телефону. Тому більше тоді Пукачу нічого не висувалося. Він у цій частині його захищав. Що тут суперечить? Тим більше, що Пукач виступає в ролі свідка”, – наголосив Кучма.

За словами Кучми, у нього двоє адвокатів. 24 березня екс-президент заявляв, що його інтереси представляє адвокат Михайло Киселевич.

Водночас, Financial Times повідомляв, що Кучму у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе буде захищати американський адвокат Алан Дершовіц, професор Гарвардської юридичної школи, відомий своєю участю у резонансних кримінальних справах.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня