ЗМІ: Литвин вимагає від Мельниченка виплатити компенсацію за моральний збиток

ЗМІ: Литвин вимагає від Мельниченка виплатити компенсацію за моральний збитокВидання КоммерсантЪ-Украина повідомило, що в його розпорядженні виявилася копія чергового судового позову голови Верховної Ради Володимира Литвина до екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка про захист честі і гідності та відшкодування моральної шкоди.

У своїй статті видання нагадало, що подібний позов Литвина вже був задоволений Деснянським районним судом Києва 17 січня 2006 року. Тоді Миколу Мельниченка зобов`язали спростувати свої заяви про причетність спікера до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе і перепросити за завдану йому моральну шкоду.

При цьому Ъ  зазначає, що в позові, поданому до цього ж суду 1 березня, Литвин констатує, що судове рішення п`ятирічної давності так і не було виконане, а “Мельниченко М. І. продовжує поширювати недостовірну інформацію про Литвина В. М.”.

Як приклад такої інформації, за інформацією видання, в позові наводяться висловлювання Мельниченка 2009-2010 років, поширені ЗМІ. “Замовником вбивства Георгія Гонгадзе є голова Верховної ради Володимир Литвин”, “У Литвина руки в крові”, “Від Кучми і Литвина стільки смертей, що ще трохи, і вони захлинуться кров`ю загиблих людей, які пов`язані зі справою Гонгадзе і з моїми записами “- це, як пише Ъ, тільки деякі висловлювання Миколи Мельниченка, наведені у позові Володимира Литвина.

“Ці висловлювання носять вкрай негативний характер, впливають на формування у широкої громадськості хибної думки про Литвина В. М., паплюжать його честь, гідність і ділову репутацію, спричинили моральну шкоду, – стверджується в документі. – Інформація, викладена Мельниченком М. І. , не відповідає дійсності і нічим не підтверджена “.

Посилаючись на постанову пленуму Верховного суду від 27 лютого 2009 року, Литвин стверджує, що під поняттям “гідність” необхідно розуміти “визнання цінності кожної фізичної особи як унікальної біопсихосоціальної цінності”, а з поняттям “честь” пов`язана “позитивна соціальна оцінка особи в очах оточуючих , яка базується на відповідності його дій загальноприйнятим уявленням про добро і зло “.
Спікер просить суд визнати інформацію, висловлену Миколою Мельниченком щодо нього, неправдивою і такою, що паплюжить його честь і гідність, зобов`язати екс-майора спростувати її на прес-конференції, публічно перепросити і заплатити 1 грн. компенсації за моральну шкоду.

Також у своїй статті видання КоммерсантЪ-Украина зазначило, що отримати коментар Мельниченка йому вчора не вдалося – він не відповідав на телефонні дзвінки. Водночас, прес-секретар Володимира Литвина Ольга Чорна відмовилася коментувати позов: “Коли буде рішення по ньому, тоді і будемо коментувати”.

Нагадаємо, раніше про те, що Литвин подав до суду на екс-майора Управління Держохорони, повідомив сам Микола Мельниченко.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня